İNGİLTERE ZİYARETÇİ - TURİST VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-02-12 03:50:51

İngiltere'ye 6 aydan kısa süreli olarak ve ziyaret/turistik amaçlı seyahat edecek kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi'dir. İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türleri herhangi bir çalışma iznini kapsamaz. Bu sebeple bir İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türü başvurusu için gerekli evrakların ilki kişinin maddi birikimini gösterir evraklardır.

İngiltere Hükümeti uzun yıllardır İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile turistik veya aile ziyareti gibi masum sebeplerle İngiltere'ye giriş yapan daha sonra ise İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi süresi dolmasına rağmen ülkeden çıkış yapmayarak kaçak olarak İngiltere'de yaşamaya ve çalışmaya başlayan kişilerle mücadele etmektedir. Bu sebeple ikinci olarak temin edilmesi gereken evraklar kişinin Türkiye'de devam eden bir yaşamı olduğunu, İngiltere'ye yalnızca geçici bir süre için seyahat edeceğini ve İngiltere'de kalmak gibi bir düşüncesi olmadığını gösteren evraklardır.

Son olarak ise İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi ile yapılacak İngiltere seyahatinin yasal çerçeve içerisinde olduğu ve "Ziyaret" kapsamına girdiğini gösteren, ayrıca İngiltere'de bulunulacak süreyi ve konaklama seçimini gösteren belgelerin başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi için gerekli evrakları belirten İngiltere Vizesi başvuru merkezi veya İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmış resmi bir liste bulunmamaktadır

İngiltere Sınır Ajansı (UK Border Agency) tarafından İngiltere Vizesi başvuruları hakkında yayımlanmış rehber ve yapılan binlerce başvuruyu referans alan uzmanlarımız tarafından hazırlanmış İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi için gerekli evrakları içeren listeye ulaşmak için iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?" sayfası 4609 defa okundu
  • ingiltere vizesi, ziyaretçi vizesi, turist vizesi, ingiltere ziyaret, ingiltere turist, ingiltere, ziyaret, turist, vize, gerekli evraklar
x

Bizi Takip Edin