İNGİLTERE ZİYARETÇİ - TURİST VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere'yi Ziyaret Edin

Güncellenme Tarihi: 2019-02-14 04:34:12

İngiltere’de bulunan arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı ziyaret etmek amaçlı vize alabileceğiniz gibi hiçbir yakını olmayanlar için de turistik vize alarak kısa süreli İngiltere seyahatleri gerçekleştirmek mümkündür.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi kategorisi pek çok alt başlığa ayrılmaktadır. İngiltere'ye yapacağınız seyahatin amacına uygun vize türüyle ilgili bilgi almak için İngiltere Ziyaretçi Vizesi sayfasında bulunan yan menüyü kullanabilirsiniz. Seyahat amacınızın ziyaret kapsamında girdiğinden emin değilseniz veya bir başka amaçla daha vize başvurusu yapmak istiyorsanız İngiltere Vize Türleri sayfasından tüm vize türlerine ulaşabilirsiniz. 

Bu sayfada İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularında en çok karşılaşılan sorulara yanıt verilmeye çalışışmış olup buradakilerin haricindeki sorularınız için irtibat detaylarımızı kullanarak firmamız Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep Ofisleri ile iletişime geçebilir, danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Tercümanla İngiltere vizesi başvurusu yapılır mı?

Tercümanların işi metinleri bir dilden başka bir dile çevirmektir. Başvuru formlarını doldurmak içinse İngilizce bilmek yeterli değildir. Formdaki en ufak bir evet/hayır sorusuna verilecek yanlış cevap size vize reddi ve hatta bazı durumlarda İngiltere’ye giriş yasağı olarak geri dönebilmektedir. Bu şekilde bir yasak alan kişi daha sonrasında profesyonel bir firmayla çalışsa dahi yasak süresi bitene dek hiçbir surette İngiltere vizesi alamamaktadır. Bu duruma düşmemek, harcadığınız paranın ve emeğin boşa gitmemesini sağlamak için İngiltere vizesi başvurularının uzman danışmanlar aracılığıyla yapılmasını tavsiye ediyoruz.

İngiltere vizesi almak için sağlamam gereken şartlar ve evraklar nelerdir?

Öncelikle maddi durumunuzun İngiltere seyahatinizi karşılayabilecek kadar iyi olması gerekmektedir. Maddi durumunuz iyi olmasa bile size sponsor olacak birisini bulmanız ve bu kişinin maddi durumuna ilişkin evraklarla başvuru yapmanız da mümkün olabilir. Sizin maddi durumunuzun veya sponsorunuzun maddi durumunun ziyaret veya turistik İngiltere vizesi almak için uygun olup olmadığı hakkında bilgi almak için uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.  

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularında dikkat edilen ikinci bir husus da Türkiye’ye sizi bağlayan bir şeyler olduğunu, yani seyahatiniz bittikten sonra Türkiye’ye geri dönmeniz gerektiğini, İngiltere’ye yerleşmeyeceğinizi kanıtlamanızdır. Bu konuda önemli olan sizin başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunun dosyanızda dikkat edeceği hususları bilerek, vize memurunu olumlu yönde etkileyecek evrakları dosyanıza koymanızdır. Dosyanızda muhakkak bulunması gereken ve durumunuza uygun olarak başvuruyu desteklemek üzere eklenmesi faydalı olan evrakları öğrenmek için yine uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu için neler yapmalıyım?

Vize başvurunuzda yapmanız gereken iki şey vardır. Danışmanlarımızın size sağladığı evrak listesinde yazılı evrakları hazırlamak ve uzmanlarımız tarafından sizin için alınmış randevu gününde yine uzmanlarımız tarafından hazırlanan dosyanızla beraber Başvuru Merkezi’ne gidip parmak izi vermek. Bunun dışındaki işlemler, yani form doldurma, tercümeler, randevu alımı, vize harcının konsolosluğa ödenmesi, online başvurunun tamamlanması ve en önemlisi de vize alınabilecek düzenli bir başvuru dosyasının hazırlanması firmamız tarafından sizin için yapılacaktır.

İngiltere vizesi başvurumu bir başkası benim için yapabilir mi?

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularında biyometrik uygulamaya geçişmiş olup, vize başvuru dosyası teslim edilirken başvuru sahibine ait parmak izleri alınmaktadır. Bu parmak izi uygulaması nedeniyle başvuru sahibinin bizzat başvuru sırasında bulunması gereklidir. Firmamızın Ankara, İstanbul ve İzmir, Gaziantep Ofislerinde görev alan danışmanlarımız sizin için randevu alacak ve bu işlemlerinizin en kısa zamanda ve sorunsuz olarak gerçekleşmesi için gerekli bütün işlemlerde müşterilerine yardımcı olabilecektir.

İngiltere vize başvurum reddedilir mi? Reddedilirse ne yapabilirim?

CSS Legal uzmanları, müşterilerine Türkiye’deki en iyi vize hizmetini vermenin yanı sıra, İngiltere vize retleri konusunda, Türkiye’de, uzman tek firmadır.Her gün Türkiye’den yapılan Ziyaret Vizesi başvurularından onlarcası İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından reddedilmekte ve yüzlerce hatta binlerce insan vize memurları tarafından mağdur edilmektedir.

CSS Legal ile yapacağınız vize başvurularının ret ihtimali minimuma düşecek ve vize alma ihtimaliniz katbekat artacaktır. Daha önce kendi başına veya uzman olmayan turizm firmaları veya tercümanlarla vize başvurusu yaparak ret almış binlerce kişi uzmanlarımız danışmanlığında yaptıkları başvurularda vize alabilmişlerdir.

İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere'yi Ziyaret Edin" sayfası 2046 defa okundu
x

Bizi Takip Edin