İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 04:17:05

İngiltere Ziyaretçi Vizesine başvurma amacınızın Aile Ziyareti sayılabilmesi için bazı koşullara uygun olması gerekmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvuruları
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi kapsamında Ziyaret edeceğiniz kişi veya kişiler aile sayılabiliyor olmalıdır. Akrabalarınızın aile olarak kabul görmesi için ise aşağıdaki unvanlardan en az birine sahip olması gerekmektedir. Bu unvanlar;

 1. Evlat

 2. Anne-Baba

 3. Kardeş

 4. Büyükanne-Büyükbaba

 5. Torun

 6. Kayınbaba-Kayınvalide

 7. Baldız-Kayınbirader

 8. Gelin-Damat

 9. Üvey Baba – Üvey Anne

 10. Üvey Evlat

 11. Üvey Kardeş

 12. Son 2 yıldır beraber yaşadığınız yasal partner

Bu liste Immigration Appeals –Family Visitors- Regulations 2003 un 2. Maddesinin 1. Bendinde belirtilen kişilerden oluşturulmuştur. Zaman içerisinde değişiklik ve düzenlemeler yapılabilecektir. Değişikliklerden olumsuz etkilenmemek için başvuru yapmadan önce firmamızla irtibata geçerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Ziyaret edeceğiniz kişi veya kişilerin size yazılı bir davetiye göndermeleri ve bu davetiyeyi başvuru sırasında başvuru dosyanızla beraber sunmanız gerekmektedir. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu için davetiyenin taşıması gereken özellikleri öğrenmek ve örnek bir davetiye metni için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

 • Eğer ziyaret edeceğiniz kişi sizin İngiltere’de kalacağınız yerden ve ağırlanmanızdan ve harcamalarınızın bir kısmından sorumlu olacaksa, bu aynı zamanda sponsorunuz da olacağı anlamına gelir. Bu sponsorluğu Aile Ziyareti amaçlı İngiltere Vizesi başvurunuz için davetiyede belirtmeniz ve sponsorunuzun sizi hangi durumlarda destekleyeceğine dair bir sponsor deklarasyonunun ve sponsorunuzun maddi durumunun yeterliliğini belgeleyen evrakların hazırlanarak başvuru dosyanıza eklenmesi gerekmektedir. Evraklar her İngiltere vizesi başvurusunda değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.

 • Şayet vize başvurunuz reddedilirse bu sonuca itiraz ederek dava yoluyla Aile Ziyareti Vizesi alabilirsiniz. Normal şartlar altında herhangi bir İngiltere Ziyaretçi Vizesi türünün reddi halinde itiraz hakkı bulunmamaktadır. Buna karşın başvuru yapılan vize türü Aile Ziyareti Vizesi ise İngiliz Hükümeti tarafından başvuru sahibine redde itiraz hakkı tanınmaktadır. Ülkemizde her yıl, reddedildikten sonra itiraz yoluyla vize alan ziyaretçilerin sayısı oldukça yüksek oranlardadır. İtiraz davaları hakkında ayrıntılı bilgiler Vize Redlerine İtirazlar başlığında mevcuttur. Bununla beraber her zaman için firmamızla irtibata geçebilir konu hakkında uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

İngiltere vizeleriyle alakalı detaylı bilgi almak için İngiltere Vizesi türleri sayfasını inceleyebilir veya firmamızla irtibata geçerek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Aile Ziyareti Vizesi" sayfası 10273 defa okundu