İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-08 07:52:16

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’ye akademik bir araştırma amacıyla seyahat yapacak olan kişiler için düşünülmüş bir vize türüdür.

Bu kişiler aşağıda belirtilen şartlara tabiidir.

  • Akademik araştırma yapacak olan kişi, özel bir araştırma şirketi olmayan bir enstitüde çalışıyor ve işyerinden ücretli izin almış olmalıdır.

  • Akademik personel değişim programlarıyla İngiltere’de bulunacak olan kişiler ya da araştırma ve klinik uygulamalarda bulunmak isteyen doktor ve diş hekimleri de Akademik Ziyaretçi Vizesine başvurabilirler.

  • Akademik Ziyaretçi Vizesiyle İngiltere’de bulunduğunuz süre içerisinde herhangi bir işte çalışamaz ya da iş başvurusunda bulunamazsınız.

  • İngiltere’de kalacağınız süre içerisindeki masraflarınızın ve yapacağınız araştırmanın finansmanının karşılanacağını ispatlamanız gerekmektedir.

  • Diğer İngiltere Ziyaretçi Vizelerinden farklı olarak Akademik Ziyaretçi Vizesi 12 aylık süre için alınabilmektedir. Dolayısıyla diğer ziyaretçi vizeleri için geçerli olan 6 ay sınırı Akademik Ziyaretçi Vizelerinde geçerli değildir.

  • Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de, ırkçılık veya İnsan Hakları ihlali hariç, herhangi bir sebeple başvurunuz reddedildiğinde itiraz hakkınızın bulunmadığıdır. Bu sebeple ilk başvuru yapılırken dosyanızın kurallara uygun olması ve herhangi bir eksiğin olmaması oldukça önemlidir. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde uzmanlarımız size bir evrak listesi gönderecek ve tamamladığınız belgeleri inceleyerek gerekli ise ek evraklar isteyerek başvurunuzu olabildiğince mükemmelleştireceklerdir.

Unutulmamalıdır ki buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizesi başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

Daha detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi" sayfası 3442 defa okundu