İngiltere İş Ziyareti Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 04:17:07

İngiltere İş Ziyareti vizesi 6 aydan kısa süreli ve yanlızca çalışma (iş) ziyareti amacıyla İngiltere'de bulunmak isteyen kişilerin başvurabilecekleri bir vize türüdür.

İngiltere Çalışma Vizesi Başvuruları
 • İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesinin İş Ziyareti kapsamında değerlendirilebilmesi için gidiş amacınızın aşağıdakilerden biri olması gerekir.

 1. Toplantı veya iş görüşmesi

 2. Konferans, fuar vs.

 3. Ticari anlaşma imzalamak

 4. Ticari anlaşma için görüşme

 5. Saha araştırması

 6. Satın alınan mal veya hizmetin detaylarını incelemek

 7. İngiltere’deki müşteriye satılan garanti kapsamındaki malın montesi, bakımı, onarımı

İngiltere’ye giriş yapmak isteyenler ve bu kişilere yardımcı olacak görevliler, asistanlar, tercümanlar vs. İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi’ne İş Ziyareti kapsamında başvurabilirler.

Unutulmamalıdır ki; İş Ziyareti kapsamında aldığınız vizeyle halka açık herhangi bir ticari faaliyette bulunamaz, hizmet sağlayamaz ve başvuru sırasında bu tip bir faaliyeti teklif edemezsiniz.

 • İngiltere İş Ziyareti Vizesi kapsamında İngiltere’ye giriş yaptığınızda iş yeri kuramaz, kiralayamaz ya da herhangi bir işte çalışamazsınız. Bu tip bir amaçla İngiltere’ye gitmek istiyorsanız web sayfamızın Çalışma Vizeleri başlığı altındaki bilgileri inceleyebilir ya da firmamızla irtibata geçerek Çalışma Vizeleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

 • İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi başlığı altında verilen genel bilgilerde de belirtildiği gibi İş Ziyareti kapsamındaki vizeler de 6 aylık, 1-2-5 veya 10 yıllık olabilmektedir. Eğer İngiltere’ye yapmanız gereken giriş-çıkışlar birden fazlaysa, her seferinde tekrar vize başvurusunda bulunmanız gerekmez. Aksi vizeniz üzerinde belirtilmedikçe İngiltere’de kaldığınız süre her 12 ay için 6 ay sınırını geçmediği sürece dilediğiniz kadar giriş yapabilirsiniz.

 • Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularında, ırkçılık veya İnsan Hakları ihlali hariç, herhangi bir sebeple başvurunuz reddedildiğinde itiraz hakkınızın bulunmadığıdır. Bu sebeple ilk başvuru yapılırken dosyanızın kurallara uygun olması ve herhangi bir eksiğin olmaması oldukça önemlidir. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde uzmanlarımız size bir evrak listesi gönderecek ve tamamladığınız belgeleri inceleyerek gerekli ise ek evraklar isteyerek başvurunuzu olabildiğince mükemmelleştireceklerdir.

Unutulmamalıdır ki buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

İngiltere vizeleri hakkında daha detaylı bilgi için İngiltere vizesi türleri sayfasını inceleyebilir veya firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere İş Ziyareti Vizesi" sayfası 4836 defa okundu