İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-08 22:59:48

İngiltere’ye, herhangi bir ziyaret sebebiyle (Aile Ziyareti, İş Ziyareti, Akademik Ziyaret, Turistik vs.) yapılacak olan 6 aydan kısa süreli seyahatler için alınması gereken vize türü İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi’dir.

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunun ardından İngiltere Konsolosluğu 6 aylık, 1-2-5 ve ya 10 yıllık İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi verebilmektedir. Ancak süresine bağlı olmaksızın İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinin tamamı aşağıda verilen şartlara tabiidir. Bu şartların yanı sıra her bir İngiltere Vizesi türü için farklı koşullar da mevcuttur. Bu koşullar hakkında detaylı bilgi için lütfen ilgili İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi türünün sayfasını inceleyiniz.

Unutulmamalıdır ki; burada verilen bilgiler, İngiltere Göçmenlik Kanun ve Yönetmeliklerinin İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili maddeleri ve gerek İngiltere Konsolosluğunun gerekse İngiltere sınır ajansının uygulama ve yönergeleri doğrultusunda hazırlanmıştır.

  • Amaç kısa süreli olmalıdır. Başvurduğunuz İngiltere Vizesi türünün süresi ne kadar uzun olursa olsun İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi kapsamında İngiltere’de kalacağınız süre 6 aydan fazla olmamalıdır. Burada bahsedilen 6 ay, herhangi bir 12 ay içerisindeki 6 aydır. Yani aynı 12 ay içerisinde olmamak koşuluyla 2 yıllık bir İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi ile İngiltere’de 12 ay kalabilirsiniz.

  • Her ne kadar İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi ile 6 aya kadar kalabilecek olsanız da, başvurunuzda belirttiğiniz kalış sürenizi aşmanız ve durumun gerekliliğini kanıtlayamamanız halinde bir sonraki İngiltere Vizesi başvurunuzda sıkıntı oluşabilecektir. Bu sebeple İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi başvurusu sırasında İngiltere’de kalacağınız süreyi spesifik olarak belirtmeniz ve İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi kapsamındaki İngiltere seyahatiniz esnasında bu süreye sadık kalmanızı öneririz.

  • İngiltere’den İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi sürenizi uzatmak için başvuru yapamazsınız. Henüz 6 aylık süreniz dolmamış olsa dahi İngiltere’den yapacağınız İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi başvuruları reddedilecek ve daha sonra Türkiye’den İngiltere Vizesi almak istediğinizde bu red olumsuzluk oluşturacaktır.

  • Maddi durumunuzun veya sponsorunuzun maddi durumunun yeterli olduğunu ve İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi kapsamında İngiltere’de bulunacağınız süre içerisinde devlet yardımına ihtiyacınız olmayacağını belgelemeniz gerekmektedir.

İngiltere’ye gidiş amacınız farklı olduğu halde İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi ile İngiltere’ye giriş yapıp ardından asıl amacınıza uygun başvuruyu İngiltere’den yapmayı düşünüyorsanız belirtmeliyiz ki bu oldukça riskli bir davranıştır. Zira bu durum tespit edildiği takdirde başlı başına, başka hiçbir gerekçeye ihtiyaç duyulmadan, bir red sebebi olacaktır. Dolayısıyla en baştan amacınıza uygun İngiltere Vizesi için başvuru yapmanız oldukça önemlidir ve firma olarak bizim önerimizdir. Bununla beraber İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi ile İngiltere’ye ziyaret amaçlı giriş yaptıktan sonra fikrinizi değiştirmeniz ve bu değişikliğin İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra oluştuğunu ispatlayabilmeniz halinde İngiltere’den farklı bir İngiltere Vizesi türü için başvuruda bulunabilirsiniz. Hangi İngiltere Vizesi türlerine geçiş yapabileceğinizi öğrenmek için lütfen firmamızla iletişime geçiniz. 

İngiltere Vizesi başvurusu hakkında bilgi için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

"İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi" sayfası 14007 defa okundu