İngiltere’de Evlilik Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 07:13:36

Amacınız sadece ilişkinizin yasal kaydını İngiltere'de yapmak ise İngiltere'de Evlilik Vizesine başvurabilirsiniz.

Şayet evliliğinizi ya da partnerinizle ilişkinizin yasal kaydını (Civil Partnership) İngiltere de yapmak istiyorsanız, İngiltere Ziyaretçi Vizesi başlığı altında verilen bilgilere ek olarak aşağıdakileri de incelemeniz gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki; taraflardan biri İngiltere’de yaşıyor ve diğeri için de evlilik sonrası yerleşim vizesi alarak ve beraber İngiltere’de kalmak amaçlanıyorsa bu vize türüne başvurulmamalıdır. Bu vize türü yalnızca İngiltere’de evlilik yapabilme olanağı tanır. Şayet yukarıda belirtildiği gibi yerleşme amacı varsa başvurulması gereken vize türü İngiltere Yerleşim Vizesidir. İngiltere Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgi için web siteminiz ilgili başlığını inceleyebilir ya da firmamızla irtibata geçerek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

  • Partnerlerden her ikisi de AB üyesi bir ülke veya İsviçre vatandaşı ise tarafların herhangi bir İngiltere Vizesi türüne başvuru yapmasına gerek yoktur, serbestçe İngiltere’ye giriş yapıp evliliklerini veya yasal partnerlik kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Ancak partnerlerin herhangi birisinin ya da her ikisinin de bahsedilen vatandaşlıkları bulunmadığı takdirde vatandaşlığı bulunmayan taraf(lar) İngiltere Vizesi almak zorundadır.

  • Yukarıda belirtilen amaçlarla başvuru yapıldığı takdirde alınacak vize 6 aylık bir süreyi kapsayacaktır.

  • Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde, yetkilendirilmiş bir evlendirme yahut kayıt dairesinde işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Yetkili mercilere yapılacak olan yasal bildirim İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra gerçekleştirilmelidir. Ayrıca bildirim sırasında, evlilik yapmak amacıyla aldığınız ve amacınızı spesifik olarak belirten İngiltere Ziyaretçi Vizenizi de ibraz etmeniz gerekmektedir. Yetkilendirilmiş kurumlara aşağıda belirtilen adresler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İngiltere ve Galler - www.gro.gov.uk

İskoçya - www.gro-scotland.gov.uk

Kuzey İrlanda - www.groni.gov.uk

  • Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de, ırkçılık veya İnsan Hakları ihlali hariç, herhangi bir sebeple başvurunuz reddedildiğinde itiraz hakkınızın bulunmadığıdır. Bu sebeple ilk başvuru yapılırken dosyanızın kurallara uygun olması ve herhangi bir eksiğin olmaması oldukça önemlidir. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde uzmanlarımız size bir evrak listesi gönderecek ve tamamladığınız belgeleri inceleyerek gerekli ise ek evraklar isteyerek başvurunuzu olabildiğince mükemmelleştireceklerdir.

Unutulmamalıdır ki buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

Daha detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere’de Evlilik Vizesi" sayfası 3209 defa okundu