İngilterede Tedavi (Medikal) Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-07 12:00:10

İngiltere’de tedavi görmek ya da medikal bir hizmetten faydalanmak amacıyla bulunmak isteyen kişiler, belirli kriterleri sağladıktan sonra İngiltere Ziyaretçi Vizesinin, İngiltere Tedavi Vizesi türüne başvurabilirler.

İngiltere’de, tedavi görmek ya da medikal bir hizmetten faydalanmak amacıyla bulunmak isteyen kişiler aşağıdaki koşulları sağladıkları takdirde İngiltere Ziyaretçi Vizesine başvurabilirler.

  • Ulusal sağlık kuruluşu, National Health Service’den (NHS) faydalanmak amacıyla İngiltere’ye giriş yapamazsınız. Alacağınız tedavinin özel bir sağlık kuruluşu tarafından sağlanacak olması gerekir. NHS İngiltere vatandaşı olmayan kişilere yalnızca acil durumlarda ücretsiz hizmet vermektedir. Bunun dışındaki bütün medikal hizmetleri ücrete tabiidir. Ayrıca NHS’den faydalanmak amacıyla yapılan başvurular konsolosluk tarafından reddedilecektir.

  • Yukarıda belirtilen özel tedavi için yapılan hazırlıkların başvuru dosyasında sunulması gerekir.

  • Tedavi görecek kişinin ve refakatçisinin İngiltere’de kalacağı süre içerisindeki masraflarını ayrıca tedavi süresince ortaya çıkabilecek her türlü tıbbi masrafı (testler vs.) karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunuzu, Medikal Ziyaretçi kapsamında İngiltere’de bulunduğunuz süre içerisinde çalışmayacağınızı ve buna ihtiyacınız olmayacağını belgelemeniz gerekmektedir.

  • Tedavinizin veya aldığınız hizmetin bitiminin ardından Türkiye’ye döneceğinizi gösteren evrakları başvuru sırasında sunmalısınız.

  • Hastalığın ve uygulanacak olan hizmetin öngörülebilir bir sürede bitebilecek olması gerekmektedir.

  • İngiltere’de kaldığınız süre içerisinde geçerli olacak bir sağlık sigortası ve bir “undertaking” (resmi taahhütname) Konsolosluk tarafından başvuru sırasında istenebilecektir ve bunların başvuru dosyanıza eklenmemiş olması başvuru reddi ile sonuçlanacaktır.

  • İngiltere Ziyaretçi Vizesini medikal kapsamda 6 aylık, 1-2-5 veya 10 yıllık alabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer Ziyaretçi Vizesi türlerinden farklı olarak medikal kapsamda alınan vizeler İngiltere’den uzatılabilmektedirler. Ancak böyle bir uzatma söz konusu olduğunda İngiltere Sınır Ajansı başvuruyu oldukça detaylı incelemektedir. Bunun anlamı vizeyi uzatmak, vizeyi ilk aldığınız zamankinden çok daha zor olacaktır.

Unutulmamalıdır ki buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

Daha detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngilterede Tedavi (Medikal) Vizesi" sayfası 2165 defa okundu