Sıkça Sorulan Sorular

turist vizesi kaç günde çıkar

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi başvuru merkezine gelmenizin ve biyometrik taramadan geçerek İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurunuzu tamamlamanızın ardından İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi'nin sonucu 15 iş günü içerisinde çıkar. Yaklaşık 3 haftaya denk gelen bu süre içerisinde herhangi bir günde İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurunuz çıkabilir.

ingiltere vizesi gerekli evrak

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere'ye 6 aydan kısa süreli olarak ve ziyaret/turistik amaçlı seyahat edecek kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi'dir. İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türleri herhangi bir çalışma iznini kapsamaz. Bu sebeple bir İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türü başvurusu için gerekli evrakların ilki kişinin maddi birikimini gösterir evraklardır.

ingiltere turist ziyaretçi vizesi

İngiltere Ziyaretçi Vizesi'ne Kimler Başvurabilir?

İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi türlerine çeşitli sebeplerden ötürü İngiltere'ye 6 aydan kısa süreli seyahat etmeyi planlayan kişiler başvurabilirler. Unutulmamalıdır ki; İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi türleri herhangi bir çalışma iznini kapsamaz.

akademik ziyaret ingiltere vizesi

Akademisyenler için İngiltere Vizesi

İngiltere'de bir enstitüde veya ünivesitede araştırma yapmak, akademik çalışmalarda bulunmak amacıyla 6 aydan kısa süreli bulunmak isteyen akdemisyenlerin sahip olması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi'dir.

İngiltere Ziyaretçi / Turist Vize Ücretlerine Zam!

İngiltere Ziyaretçi / Turist Vize Ücretlerine Zam!

Türkiye'den yapılacak İngiltere ziyaretçi vize başvuru harçlarında önümüzdeki Nisan ayında artış olması bekleniyor. Özellikle yaz aylarında İngiltere'ye turistik veya ziyaret amaçlı gidecek kişilerin zamdan etkilenmemeleri için başvurularını bu tarihten önce yapmaları tavsiye ediliyor.

İngiltere Ziyaretçi turist Vizesi

İngiltere'yi Ziyaret Edin

İngiltere’de bulunan arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı ziyaret etmek amaçlı vize alabileceğiniz gibi hiçbir yakını olmayanlar için de turistik vize alarak kısa süreli İngiltere seyahatleri gerçekleştirmek mümkündür.