AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1145
Güncellenme Tarihi:
AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan bağımlı aile üyelerinin İngiltere’ye yerleşim yapabilmelerini sağlayan vize türüdür.

İngiltere’de yaşayan kişilerin eşleri, partnerleri, nişanlıları, çocukları, ebeveynleri ve bağımlı diğer akrabaları bu vize türüne başvuruda bulunabilirler.

  • AB vatandaşlarının eşleri, partneri ve çocukları için bu vize türüyle ile çalışma hakkı bulunur. 
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi ile İngiltere’ye giden akraba ve aile üyeleri sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeksizin yararlanabilecektir.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuru süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yapılarak uzatılabilecektir.
  • İngiltere AB vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri, Birleşik Krallık’ta toplamda 5 yıl bulunmaları halinde sürekli oturum iznine ve sürekli oturumu aldıktan sonra İngiltere’de 1 yıl sürekli oturum sahibi olarak bulunduklarında İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.
  • Türkiye’den yapılan başvurularda, İngiltere vizesi başvurularını değerlendirmede tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na başvuru dosyası gönderildikten sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde itiraz başvurusu yapabilirsiniz. 

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru türüyle ilgili bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış uzmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlamanız halinde vize başvurunuzun başından sonuna kadar profesyonel hizmet veren danışmanlarımız vize sonucunun olumlu olmasını sağlayabilecektir.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıda olması sebebiyle AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında danışmanlık alınması, vize prosedürlerine ve türlerine hâkim uzmanlardan bilgilendirme alınması başvuruyu büyük oranda olumlu etkileyecektir.

İngiltere vizesi türleri ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru şartları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.