AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 13:15:20

İngiltere’de yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan bağımlı aile üyelerini İngiltere’ye yerleşim amacıyla getirebilecekleri bir vize türüdür. 

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan bağımlı aile üyelerinin İngiltere’ye yerleşim yapabilmelerini sağlayan vize türüdür. İngiltere’de yaşayan kişilerin eşleri, partnerleri, nişanlıları, çocukları, ebeveynleri ve bağımlı diğer akrabaları bu vize türüne başvuruda bulunabilirler.

  • AB vatandaşlarının eşleri, partneri ve çocukları için bu vize türüyle ile çalışma hakkı bulunur. 
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi ile İngiltere’ye giden akraba ve aile üyeleri sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeksizin yararlanabilecektir.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuru süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yapılarak uzatılabilecektir.
  • İngiltere AB vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri, Birleşik Krallık’ta toplamda 5 yıl bulunmaları halinde sürekli oturum iznine ve sürekli oturumu aldıktan sonra İngiltere’de 1 yıl sürekli oturum sahibi olarak bulunduklarında İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.
  • Türkiye’den yapılan başvurularda, İngiltere vizesi başvurularını değerlendirmede tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na başvuru dosyası gönderildikten sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde itiraz başvurusu yapabilirsiniz. 

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru türüyle ilgili bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış uzmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlamanız halinde vize başvurunuzun başından sonuna kadar profesyonel hizmet veren danışmanlarımız vize sonucunun olumlu olmasını sağlayabilecektir.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıda olması sebebiyle İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması, vize prosedürlerine ve türlerine hâkim uzmanlardan bilgilendirme alınması başvuruyu büyük oranda olumlu etkileyecektir. İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere'ye yerleşmek veya evlilik vizesi ile İngiltere’de yaşamak için İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden size uygun olanlarına uzmanlarımızla birlikte karar vererek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan, Birleşik Krallık vatandaşı olan, İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip İngiltere’de bulunan bireylerin eşi, partneri ve çocuğuyla yaşamasını sağlayan vize türüdür. İngiltere’ye yerleşmek için şuraya bakınız.

İngiltere’de eğitim almak isteyen AB vatandaşlarının bağımlıları eğitim uzmanlarıyla irtibata geçerek eğitim programları, süreleri ve ücretleri hakkında detaylı bilgi alabileceklerdir. İngiltere’de eğitim alma hususunda danışmanlık almak için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de kısa süreli veya uzun süreli çeşitli eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi türlerine ayrılan bu vize ile İngiltere’de eğitim alabilmek için hangi şartları sağlamak gerektiğini sitemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru işlemleri ve vize türleri için tıklayınız. 

İngiltere’ye turistik amaçlarla gitmek isteyen bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa bazı türleriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemleri, İngiltere Turist Vizesi başvuru şartları ve vize retlerine itirazlar hususunda bilgi almak için tıklayınız.

Ankara Anlaşması Vizesi İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen bireylerin başvuru yapabileceği yüksek standartlarda başvuru şartlarının bulunmadığı bir vize türüdür. İngiltere’de kendi işinizi kurmak için hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru şartlarının neler olabileceği gibi hususları öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, iş kurmak, ortaklık kurmak, girişimci olmak gibi amaçlarınız varsa İngiltere Çalışma Vizesi sayfamızı ziyaret edebilir, uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere’de çalışma izninin nasıl alınabileceği, çalışma vizesi türleri dışında hangi vize türlerinin çalışma izni verdiği ve vize reddi alındığı takdirde hangi itiraz yollarının kullanılabileceği gibi kafanızı kurcalayan her türlü sorunun yanıtını alabilmek için buraya tıklayınız. 

"AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu" sayfası 562 defa okundu