İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 13:15:55

İngiltere için geçerliliği 1973’te başlayan Ankara Anlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma hakkını elde edebildiği bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında başvuru formu ve başvuru ücreti yatırıldıktan sonra başvuru için gerekli belgeler listesi uzmanlarımızdan temin edilerek tercümesi gerekenlerin tercümeleri de yaptırılarak eksiksiz şekilde başvuru dosyasına koyulmalıdır. Başvuru gerekli belgeleri arasında eksik veya hatalı bilgi/belge bulunması halinde vize reddi ile karşılaşılabilir. İngiltere sınırları içindeyken veya dışındayken başvuru merkezlerine başvuru yapılarak, alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyaları değerlendirilebilmesi için teslim edilir. Başvuru süresi Türkiye'den yapılan başvurularda yaklaşık 12 hafta, İnglitere'den yapılan başvurularda ise 6 aya kadar çıkabilmektedir. 

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında bilgi ve danışmanlık alabilmek için burayı ziyaret edin.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu sebeple İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması vize başvurularının olumlu olma ihtimalini artırtabilecek bir etkendir. Danışmanlık işlemlerinin neler olduğu, vize başvurularında nasıl destek alınabileceğini öğrenmek için tıklayınız.

  • Ankara Antlaşması Vizesi türüne başvurup vize alan bireyler öncelikle 1 yıllık vize verilmektedir. 1, 2 yıllık veya 3 yıllık verilebilen vize uzatma başvurusu yapma hakkınız bulunmaktadır.
  • Bu İngiltere vizesi kapsamında kişilerin eş ve 21 yaşından küçük çocuklarının Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için bağımlı olarak başvuru yapmaları da mümkündür.
  • Sektör kısıtı, sermaye limiti, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce bilme seviye şartı olmaksızın Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapabilirler.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuru şartları ve başvuru işlemleri hakkında firmamızın uzman danışmanlarından bilgilendirme alabileceksiniz.

- Diğer vize türleriyle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki kısa açıklamalarda ve sitelerimizde bulabilirsiniz.

İngiltere’de çalışmak, ortaklık kurmak, girişimci olmak veya yatırım yapmak gibi amaçlarınız varsa İngiltere Çalışma Vizesi sayfamızı ziyaret ederek vize türleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere Genel Çalışma Vizesi, İngiltere Yatırımcı Vizesi, İngiltere Girişimci Vizesi türleri ve daha fazlası için buraya tıklayınız.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin ihtiyacı olabilecek her türlü bilgiyi edinebileceği İngiltere’de eğitim uzmanları eğitim programları, eğitim süreleri ve ücretleri gibi konularda başvuru sahiplerine detaylı bir açıklama yapabilmektedir.

İngiltere’ye turistik ziyaret yapmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü ise İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. İngiltere’ye seyahat etmek, turistik veya kültürel gezi düzenlemek gibi çeşitli amaçlarla İngiltere’de bulunmak isteyen bireylerin belirli şartları sağlayarak başvuru yapabileceği bir vizedir. Detaylar için buraya bakınız.

İngiltere’de sürekli oturum veya İngiliz vatandaşı olarak bulunan bireylerin eşi, nişanlısı, partneri, çocukları, diğer aile büyükleri, ebeveynleri gibi aile üyelerini İngiltere’de yaşamak üzere yanına alabileceği vize türü İngiltere Yerleşim Vizesi’dir. Bu vize türünün başvuru şartları, başvuru prosedürleri ve vize reddi alındığı takdirde nasıl bir yol izlenebileceğini sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin başvurabileceği bir vize türü olarak İngiltere Öğrenci Vizesi türleri bulunmaktadır. İngiltere’de kısa süreli veya uzun süreli, çocuk olarak veya yetişkin olarak başvuruda bulunabileceğiniz İngiltere Öğrenci Vizesi işlemleri nelerdir.  İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartlarının nasıl sağlanması gerektiği, başvuru dosyasında hangi belgelerin bulunması gerektiği ve puan bazlı vize türleri olan Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi puanlama sisteminin nasıl olduğu hususunda sitemizi inceleyebilirsiniz.

"İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu" sayfası 588 defa okundu