İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 13:15:37

İngiltere'de çalışma izni almak isteyen bireylerin başvurabileceği çeşitli vize türleri, bireylerin Birleşik Krallık'ta kendi işini yapması, ortaklık kurması, bir iş verenin altında çalışıyor olması veya limited şirketi kurmasına göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere’de çalışan bireylerin aile üyeleri de başvuru sahibiyle aile birleşimi amacıyla İngiltere'ye gitmek amacıyla başvuruda bulunabilir. Bu kişiler İngiltere’de Çalışma Vizesi türlerinden birine sahip olan bireylerin eşi, 18 yaş altı çocukları veya birlikte yaşadığı partnerleri olabilir. Eşlerin ve partnerlerin vize sahibi olan kişiyle evli olduklarını (evlilik cüzdanıyla) veya en az 2 yıldır birlikte yaşadığını kanıtlayabiliyor olması gereklidir. Detaylar için buraya bakınız.

 İngiltere’de çalışmak isteyen ve çalışma vizesi için başarılı bir başvuru yaparak sonucu olumlu gelen bireyler;

  • Kısa süreli de olsa eğitim alma hakkına sahip olabileceklerdir.
  • Eşleri ve çocukları da İngiltere’ye uygun vize türüne başvuruda bulunarak çalışabilecek ve eğitim alabilecektir.
  • Çalışma vizesi başvurusu sahibi bireylerin eşi, partneri, çocukları ve aile bireyleri de İngiltere’ye bağımlı başvurusu yaparak gidebilecektir.
  • 5 yıl İngiltere’de çalıştıktan ve gerekli başvuru şartlarını sağladıktan sonra İngiltere’de sürekli oturum başvurusu ve İngiltere vatandaşlık başvurusu yapabileceklerdir.
  • Sağlık hizmetlerinden vize türünün belirlediği sınırlar çerçevesinde faydalanabileceklerdir.

“İngiltere’de çalışma izni almak mümkün müdür?”, “İngiltere’de çalışma hakkı nasıl alınır?”, “Birleşik Krallık'ta çalışmak isteyenler hangi evrakları hazırlamalıdır?” gibi soruları bulunan bireyler TIKLAYINIZ!

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen bireylerce yapılabilecektir. Sermaye, sektör, İngilizce dil bilgisi gibi kısıtlamaların bulunmadığı bir vize türü olan İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Detaylar için buraya bakınız.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında detaylı bilgi alabileceğiniz uzmanlarımıza burayı ziyaret ederek ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıdadır ve İngiltere vizesi en zor alınan vize türlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu sebeple İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması veya alanında uzmanlaşmış firmamızdan bilgi edinilmesi vize başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimalini artırtabilecektir. Danışmanlık işlemlerinin neler olduğu, vize başvurularında nasıl destek alınabileceği hususunda bilgilendirme için tıklayınız.

İngiltere’de eğitim almak isteyen ancak nereden başlayacağını ve nasıl başvuru yapması gerektiğinden emin olamayan bireylere İngiltere’de eğitim uzmanları her türlü konuda yardımcı olabilmekte, bilgilendirme yapmakta ve profesyonel hizmet sunmaktadır. İngiltere’de eğitim programları, eğitim süreleri ve ücretleri gibi konularda destek olabilmektedir.

İngiltere’ye turistik ziyaret yapmak, kültürel geziler düzenlemek, kısa süreli eğitimlere veya konferanslara katılmak gibi etkinliklerde bulunacak olan bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. İngiltere’ye yapacağınız ziyaretin kısa süreli olması, İngiltere’de kalıcı olmadığınız ve kendi ülkenize geri döneceğiniz gibi hususlarda gerekli belgeleri başvuru dosyasına eklemeniz gereklidir. Her başvuru sahibine göre değişiklik gösteren İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuruları için gerekli belgeler listesinde neler olduğunu öğrenmek ve sayfamızda başka hangi konuların bulunduğunu öğrenmek için buraya bakınız.

İngiltere’de sürekli oturum veya İngiliz vatandaşı olarak bulunan bireyler eşi, nişanlısı, partneri, çocukları vb. gibi aile üyelerini İngiltere’de yaşamak üzere yanına alabilecektir. Bunun için başvurulması gereken vize türü İngiltere Yerleşim Vizesi’dir. Bu vize türünün başvuru şartları, başvuru prosedürleri ve vize reddi alındığı takdirde nasıl bir yol izlenebileceğini uzman danışmanlarımızdan öğrenebilir, ofislerimizi ziyaret edebilir, sitemizi inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere Öğrenci Vizesi’dir. Bu vize türüyle İngiltere’de kısa süreli veya uzun süreli eğitimlere katılma hakkınızın yanında sınırlı da olsa çalışma hakkınız olacaktır. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartlarının neler olduğu, hangi vize türünün İngiltere’ye seyahat amacınıza uygun olduğu gibi hususlarda her türlü bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu" sayfası 666 defa okundu