İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 14:21:49

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri, vize türlerinin sağladığı avantajları ve diğer İngiltere vizesi türleri ile ilgili kafanızı karıştıran soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallık’ta mesleki eğitimler, dil okulu, yaz okulu gibi 6 aydan kısa veya uzun süreli, lise, lisans, yüksek lisans, dil okulu, mesleki kurslar gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen çocuk veya yetişkinlerin başvurması gereken, kendi içinde kategorilere ayrılan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallık’ta mesleki eğitimler, dil okulu, yaz okulu gibi 6 aydan kısa veya uzun süreli, lise, lisans, yüksek lisans, dil okulu, mesleki kurslar gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen çocuk veya yetişkinlerin başvurması gereken, kendi içinde kategorilere ayrılan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartları, başvuru evrakları hususunda tüm sorularınızın yanıtlarını öğrenebilmek için tıklayınız. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri ile ilgili bilgiler aşağıda kısaca listelenmiştir.

  • İngiltere’de 6 ve daha kısa süreli eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi’dir. Dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi kısa süreli eğitimlere katılmak isteyen bireyler bu vize türüne başvuruda bulunmalıdır. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  • İngiltere’de bir eğitim kurumunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği vize türü İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’dir. Bu vize türüne başvuruda bulunabilecek olan bireylerin amacı yalnızca dil eğitimi almak olmalıdır.
  • İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görecek, 4 ile 17 yaş aralığında bulunan çocuklar Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilirler. Puan bazlı vize türlerinden olan Tier-4 Vizesi ile İngiltere’de çocukların uzun süreli eğitim alması sağlanmaktadır. Bu vize türü başvuru belgelerinin eksiksiz sağlanması, tam puan alınması ve vize prosedürlerinin atlanmadan uygulanmasıyla alınabilmektedir.
  • Birleşik Krallık’ta 6 ay ve daha uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen bireyler Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler. Puan bazlı vize türlerinden olan bu vize türüyle İngiltere’de eğitim alabilmek için başvuru şartlarının tamamını sağlayarak vize alma olasılığını artırmış olacaksınız.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler bilgi ve danışmanlık için tıklayınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru türlerinden ret almanız sonucunda vize reddine itiraz hakkınızın olup olmadığını, hangi itiraz yollarını kullanabileceğinizi, bu itiraz yollarının ve vize türlerinin başvuru şartlarından daha fazlasını öğrenebilmek için İngiltere vizesi uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlayan bireyler, vize başvuru işlemlerinin dikkatle ve titizlikle yapılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlardan danışmanlık alınması oldukça önemlidir.

Diğer İngiltere Vizesi türleri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki sitelerden edinebilirsiniz. İngiltere Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.  

İngiltere’ye turistik amaçlarla girmek isteyen bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa bazı türleriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. İngiltere Turist Vizesi ile en fazla 30 günlük eğitim alma hakkı verene çeşitli vize kategorilerini sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

İngiltere’de oturum izni almak ve yerleşmek için başvurabileceğiniz kendi alt kategorileri olan İngiltere Yerleşim Vizesi bulunmaktadır. İngiltere’de İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olarak bulunan bireylerin aile üyelerinin başvurabileceği vize türüdür. Eşinin, nişanlısının veya partnerinin yanına çocuklarıyla birlikte taşınmak ve İngiltere’ye yerleşmek isteyen bireylerin başvurabileceği bu vize türü kişilere İngiltere’de sınırlı da olsa çalışma ve eğitim alma hakkı vermektedir. İngiltere Yerleşim Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.  

İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi’dir. Ankara Anlaşması Vizesi sahibi bireylerin aile üyelerini yanlarına alabilir, İngiltere’de eğitim alabilir, çocuklarını devlet okuluna gönderebilir. Ankara Antlaşması Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.  

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak veya ortaklık kurmak gibi amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Çalışma Vizesi’dir. İngiltere Çalışma Vizesi sahibi bireyler sınırlı da olsa İngiltere’de eğitim alma hakkına sahip olacaklar, eş ve çocuklarını aile birleşimi amacıyla yanlarına alabilecekler ve oturum hakkının yanı sıra belirli şartları sağlamaları halinde sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusunda bulunabileceklerdir. İngiltere İş/Çalışma Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayınız.  

 

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu" sayfası 615 defa okundu