İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1189
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere Aile Yerleşim Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan, Birleşik Krallık vatandaşı olan, İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip İngiltere’de bulunan bireylerin aile üyeleriyle birlikte yaşamasını sağlayan vize türüdür.

İngiltere’ye yerleşmek isteyen bireylerin başvurabileceği çeşitli vize türleri mevcuttur. İngiltere Yerleşim Vizesi'nin avantajlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • İngiltere’de oturum izninin yanında eğitim hakkı da alabilirler. İngiltere’de Yerleşim Vizesi türleriyle eğitim almak isteyen, eğitim programları, ücretleri, süreleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.
  • İngiltere’ye yerleşim vizesi türleriyle giden bireylerin çalışma hakkı mevcuttur. İngiltere’de çalışma hakkı ile ilgili bilgi için tıklayınız.
  • Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödendikten sonra İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi reddedilen başvuru sahiplerinin vize reddine karşı tam kapsamlı itiraz hakkı vardır.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’nin süresinin dolması ile vize türüne göre değişen sürelerde İngiltere’den başvuru yapılarak uzatılabilir.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu sebeple İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgiler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.