İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 13:15:02

İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesine sahip olmak isteyen bireyler, başvuru şartlarını sağlamalı ve eksiksiz bir başvuru yapmalıdır.

İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvuruda bulunabilirsiniz. İngiltere Aile Yerleşim Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan, Birleşik Krallık vatandaşı olan, İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip İngiltere’de bulunan bireylerin aile üyeleriyle birlikte yaşamasını sağlayan vize türüdür.

İngiltere’ye yerleşmek isteyen bireylerin başvurabileceği çeşitli vize türleri mevcuttur. İngiltere Yerleşim Vizesi'nin avantajlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • İngiltere’de oturum izninin yanında eğitim hakkı da alabilirler. İngiltere’de Yerleşim Vizesi türleriyle eğitim almak isteyen, eğitim programları, ücretleri, süreleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.
  • İngiltere’ye yerleşim vizesi türleriyle giden bireylerin çalışma hakkı mevcuttur. İngiltere’de çalışma hakkı ile ilgili bilgi için tıklayınız.
  • Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödendikten sonra İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi reddedilen başvuru sahiplerinin vize reddine karşı tam kapsamlı itiraz hakkı vardır.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’nin süresinin dolması ile vize türüne göre değişen sürelerde İngiltere’den başvuru yapılarak uzatılabilir.

Diğer vize türleri ile ilgili detaylı bilgileri uzmanlarımız ile irtibata geçerek elde edebilir, ofislerimizi ziyaret ederek İngiltere vizesi başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

İngiltere’de İngiliz vatandaşı olan veya süresiz oturum hakkıyla bulunan bireylerin eşleri, nişanlıları, partnerleri, aile üyeleri İngiltere Yerleşim Vizesi ile Birleşik Krallık’a gelerek oturum hakkı elde edebilirler. İngiltere Yerleşim Vizesi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi 6 aydan kısa veya uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, dil okulu, mesleki kurslar gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken, kendi içinde kategorilere ayrılan İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru işlemleriyle ilgili bilgi almak için tıklayınız. 

İngiltere vizesi başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlayan bireyler, vize başvuru işlemlerinin dikkatle ve titizlikle yapılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızdan danışmanlık alınması oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu sebeple İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgiler için İngiltere vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’ye turistik amaçlarla girmek isteyen bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa bazı türleriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. İngiltere Turist Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

Birleşik Krallık’ta kendi işini kurmak isteyen bireylerin başvurabileceği bir çalışma vizesi türü var; Ankara Anlaşması Vizesi. Bu vize türüyle İngiltere’de kendi işinizi kurup İngiltere’ye yerleşmek oldukça kolay. İngiltere’de çalışmak yerine kendi işinizi kurmak için hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru şartlarının neler olabileceği, başvuru evraklarını nereden elde edebileceğinizi öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak, ortaklık kurmak gibi çeşitli amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

"İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu" sayfası 660 defa okundu