Din Adamları (Görevlileri) Vizesi

Okunma sayısı: 3671
Güncellenme Tarihi:
Din Adamları (Görevlileri) Vizesi

Eğer İngiltere’ye iş görüşmesi yapmak, aynı veya farklı din mensupları ile görüşmek, toplantı veya konferansa katılmak, konuşma yapmak ya da herhangi bir kuruluşu din görevlisi sıfatıyla ziyaret etmek gibi amaçlarla 6 aydan kısa süreli olarak İngiltere'ye seyahat edecek olan din görevlileri, İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Din Görevlileri Vizesi kapsamında başvuru yapabilirler.

Bu vize türüne başvuru yaparak başarılı bir sürecin sonunda olumlu sonuç alan bireyler, İngiltere’de çalışamaz, herhangi bir aktif görevde bulunamaz, kısa süreli dahi olsa bir din görevlisinin yerini alamazlar.

Şayet böyle bir amaç için gidilecekse, en doğrusu ilk aşamada İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden birine başvurmak olacaktır. İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden hangisine başvurulması gerektiği ve başvuru şartlarının neler olabileceği hakkında detaylı bilgi için İngiltere Çalışma Vizesi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireyler başvuru işlemlerinin başlatılmasından sonra uzmanlarımızdan gerekli evraklar listesini temin edebilecektir. Başvuru evrakları bireylerin başvurduğu vize türüne ve yaşam standartlarına göre değişiklik gösterecektir.

Başvuru sahipleri şahsi bilgilerini ve maddi kaynaklarını gösteren bilgileri başvuru dosyasında bulundurması oldukça önemlidir. Bireyler kendi imkanlarıyla gidecek ise banka hesap bilgileri, maaş bordrosu vb., sponsor aracılığı ile gidecek ise sponsor olan kurum veya kişinin bilgileri ve ne kadar finansal destek sağlayacağına dair bilgiler, sponsorluğun neleri kapsadığını gösteren belgeler (konaklama, ulaşım vs.) de başvuru dosyasını güçlendiren belgeler arasında yer alacaktır.

İngiltere Din Görevlileri Vizesi için gerekli belgeler titizlikle hazırlandıktan sonra uzmanlarımız İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvuru formunu dolduracaktır. Gerekli dilekçe ve niyet mektupları yazılır, başvuruyu güçlendireceği tespit edilen belgeler hususunda uzmanlarımızca başvuru sahipleri bilgilendirilir ve bu belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi talep edilebilir.

Başvuru dosyası İngiltere ziyaretçi vizesi başvuru merkezlerine teslime hazır hale geldiğinde uzmanlarımız bireyler adına online randevu alır. Randevu gün ve saatinde başvuru belgelerinin bulunduğu başvuru dosyası teslim edilir, biyometrik bilgiler görevlilerce alınır.

Böylece başvuru prosedürleri sonlandırılmış olur. Başvuru sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olabilecektir. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri ve vize türleri hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.