Din Adamları (Görevlileri) Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-08 14:52:23

Din görevlilerinin İngiltere’ye geliş amaçlarına yönelik olarak başvuruda bulunabilecekleri vize türleriyle ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Eğer İngiltere’ye iş görüşmesi yapmak, aynı veya farklı din mensupları ile görüşmek, toplantı veya konferansa katılmak, konuşma yapmak ya da herhangi bir kuruluşu din görevlisi sıfatıyla ziyaret etmek gibi amaçlarla 6 aydan kısa süreli olarak İngiltere'ye seyahat edecek olan din görevlileri, İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Din Görevlileri Vizesi kapsamında başvuru yapabilirler.

Bu vize türüne başvuru yaparak başarılı bir sürecin sonunda olumlu sonuç alan bireyler, İngiltere’de çalışamaz, herhangi bir aktif görevde bulunamaz, kısa süreli dahi olsa bir din görevlisinin yerini alamazlar. Şayet böyle bir amaç için gidilecekse, en doğrusu ilk aşamada İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden birine başvurmak olacaktır. İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden hangisine başvurulması gerektiği ve başvuru şartlarının neler olabileceği hakkında detaylı bilgi için İngiltere Çalışma Vizesi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de çalışmak isteyen bireyler için olduğu gibi İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin başvurabileceği farklı vize türleri mevcuttur. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri sayfamızı ziyaret ederek hangi vize türüyle hangi amaçla ve hangi şartları sağlayarak İngiltere’ye eğitim amacıyla gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz. İngiltere yurt dışı eğitim uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere’de nasıl eğitim alabileceğiniz, eğitim süreleri, eğitim ücretleri ve daha birçok konuda bilgi alabilirsiniz. İngiltere’de eğitim konusunda tüm sorularınızın yanıtlarını İngiltere Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Hattı ile irtibata geçerek öğrenebilir, ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları hususunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireyler başvuru işlemlerinin başlatılmasından sonra uzmanlarımızdan gerekli evraklar listesini temin edebilecektir. Başvuru evrakları bireylerin başvurduğu vize türüne ve yaşam standartlarına göre değişiklik gösterecektir. Başvuru sahipleri şahsi bilgilerini ve maddi kaynaklarını gösteren bilgileri başvuru dosyasında bulundurması oldukça önemlidir. Bireyler kendi imkanlarıyla gidecek ise banka hesap bilgileri, maaş bordrosu vb., sponsor aracılığı ile gidecek ise sponsor olan kurum veya kişinin bilgileri ve ne kadar finansal destek sağlayacağına dair bilgiler, sponsorluğun neleri kapsadığını gösteren belgeler (konaklama, ulaşım vs.) de başvuru dosyasını güçlendiren belgeler arasında yer alacaktır. İngiltere vizesi başvuru için gerekli belgeler titizlikle hazırlandıktan sonra uzmanlarımız İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvuru formunu dolduracaktır. Gerekli dilekçe ve niyet mektupları yazılır, başvuruyu güçlendireceği tespit edilen belgeler hususunda uzmanlarımızca başvuru sahipleri bilgilendirilir ve bu belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi talep edilebilir. Başvuru dosyası İngiltere vizesi başvuru merkezlerine teslime hazır hale geldiğinde uzmanlarımız bireyler adına online randevu alır. Randevu gün ve saatinde başvuru belgelerinin bulunduğu başvuru dosyası teslim edilir, biyometrik bilgiler görevlilerce alınır. Böylece başvuru prosedürleri sonlandırılmış olur. Başvuru sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olabilecektir. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri ve vize türleri hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler. Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

"Din Adamları (Görevlileri) Vizesi " sayfası 3158 defa okundu