İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Okunma sayısı: 4645
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi ile neredeyse tamamen aynı koşullara sahip olan bu vize türünün İngiltere Ziyaretçi Vizesi dâhiline alınma sebebi yalnızca 6 aylık alınabiliyor olması ve öğrenci vizelerinden farklı olarak süresinin uzatılamamasıdır. Bunun dışında İngiltere Öğrenci Vizeleri ile tamamen aynı şart ve koşullara tabiidir.

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi olarak da bilinen İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi İngiltere’de 6 aydan kısa süreli çeşitli eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken genellikle çok girişli olarak verilen İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biridir.

  • Başvuru sahiplerine puan bazlı sistemin kullanıldığı vize başvuruları gibi bağımlılarını (eş ve çocuklar) İngiltere’ye beraberinde getirme hakkını içermemektedir. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılırken de bağımlı aile üyelerinin ayrı vize başvurusu yapması gerekir.
  • 6 aydan kısa süreli mesleki eğitimler, yaz okulu, dil okulu gibi eğitimler için izin verilmektedir. Bunlar dışında çalışma, yerleşme vb. amaçlar taşıdığı tespit edilen veya şüphelenilen bireylerin vize başvuruları reddedilmektedir. İngiltere vizesi reddi ile karşılaşmamak için firmamızın başvuru sahiplerine profesyonel hizmet veren uzmanlarına danışarak başvuru prosedürlerinin sorunsuz başvuru evraklarının da eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilirsiniz.

Başvuru evraklarına örnek olarak;

  • Başvuru sahibinin önceki eğitim hayatına dair bilgiler
  • Bireylerin İngiltere’deki eğitim ücretlerinin karşılandığını gösteren dokümanlar veya makbuzlar ya da eğitim ücretinin karşılanabileceğini gösteren miktarda paranın bulunduğu banka hesap bilgileri
  • İngiltere’de nerede kalınacağına dair bilgiler (ev kiralandıysa kira sözleşmesi, İngiltere’deki akraba konaklama sağlayacak ise yakınlık derecesi ve evin durumu, otel rezervasyonları vs.)
  • Kişinin yaşam giderleri sponsor tarafından karşılanacak ise sponsor olan kişinin veya kurumun hangi konularda sponsorluk vereceği gibi çeşitli hususları ifade eden sponsorluk belgesi (finansal, ulaşım, konaklama vb.) verilebilir.

Başvuru sahipleri yukarıdaki bilgi ve evrakların yalnızca örnek olduğunu bilmeli ve İngiltere’de eğitim alanında uzmanlaşmış danışmanlar ile irtibata geçerek güncel ve gerçeğe uygun bilgileri temin etmelidir.

İnternetteki çeşitli sitelerden edineceği doğruluğu şüpheli bilgiler ve alanında uzman olamayan kişilerin yanlış yönlendirmeleriyle vize reddi alma ihtimalini artırmış olacaktır. İngiltere’de eğitim ve yaşam hakkında İngiltere eğitim uzmanlarına danışabilmek için tıklayınız.

Buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş olup başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi Vizesi başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz veya ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızdan güncel ve doğru bilgileri edininiz.

İngiltere vizesi başvuru prosedürlerini uzmanlarımızla başlatmaya karar veren bireyler, uzmanlarımızla öncelikle başvurabileceği vize türünü belirleyecektir. Daha sonra danışmanlarımız, bireylerin başvurmak istediği vize türüne uygun gerekli evraklar listesini kişilere temin edecektir. Bireylerin bu evrakları eksiksiz şekilde hazırlayarak başvuru dosyasına eklemesi büyük önem taşır.

İngiltere vizesi başvuru formunun doldurulması, gerekli dilekçe ve niyet mektuplarının hazırlanması, bireylerin vize reddine itiraz ediliyorsa savunmaların hazırlanmasından sonra başvuru dosyası vize başvurusuna hazır hale gelmiş olacaktır. Uzmanlarımız başvuru dosyasını güçlendirebileceğini tespit ettikleri bilgi veya belgeleri başvuru sahiplerine bildirecek ve başvuru dosyasına eklenmesini isteyebilecektir.

İngiltere vizesi başvuru dosyasının hazırlanmasından sonra danışmanlarımız başvuru sahipleri adına başvuru merkezlerinden randevu alır, başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler randevu sırasında görevlilerce alınır. İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nda değerlendirilmek için gönderilir. Başvuru değerlendirilme süresi ortalama 15 iş gününü bulabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi oldukça karmaşık ve zor yapıda olan vize başvuruları arasında gösterilebilmektedir. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu vize reddi ile sonuçlanan başvuru sahiplerinin tüm ziyaret kapsamlı vize türlerinde olduğu üzere İngiltere vizesi reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları dışında itiraz hakkı bulunmamaktadır.  

İngiltere 2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Uzmanlarımız İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.