İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

Okunma sayısı: 13673
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin İngiltere'de ziyaret edeceği kişi veya kişiler ile aile sayılabiliyor olması gereklidir.

Akrabalarınızın aile olarak kabul görmesi için ise; evlat, anne-baba, kardeş, büyükanne-büyükbaba, torun, kayınbaba-kayınvalide, baldız-kayınbirader, gelin-damat, üvey baba – üvey anne, üvey evlat, üvey kardeş, beraber yaşadığınız yasal partner gibi çeşitli unvanlara sahip olması gerekmektedir.

Bu liste Immigration Appeals –Family Visitors- Regulations 2003 ün 2. maddesinin 1. bendinde belirtilen kişilerden oluşturulmuştur. İngiliz makamlarının zaman içerisinde değişiklik ve düzenlemeler yapma hakkı bulunmaktadır. Değişikliklerden olumsuz etkilenmemek için başvuru yapmadan önce firmamızla irtibata geçerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’deki akrabalarını, yakınlarını ziyaret etmek isteyen bireylerin, İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızın danışmanlarıyla başvuru sürecini başlatmaya karar vermesi halinde uzmanlarımız başvuru sahiplerine İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru evrakları listesini temin edebilecektir.

Başvuru evrakları eksiksiz, güncel ve doğru bilgiler ışığında hazırlaması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru evraklarının tam olmaması, bilgilerin kişiye ait olmaması veya yalan beyan içermesi gibi çeşitli sebeplerle vize reddi ile karşılaşılabilir. İngiltere’deki aile üyesini ziyaret edecek olan bireylerin başvuru dosyasında bulunması gereken çeşitli evraklar vardır.

  • İngiltere’de ziyaret edeceğiniz kişi veya kişilerin başvuru sahibine yazılı bir davetiye göndermeleri ve bu davetiyenin başvuru sırasında başvuru dosyasıyla beraber sunulması gerekmektedir. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu için davetiyenin taşıması gereken özellikleri öğrenmek ve örnek bir davetiye metni için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.
  • İngiltere’de 6 ay, 2, 5 ve 10 yıllık sürelerde çok girişli olarak verilebilen bu vize türüyle Birleşik Krallık sınırları içerisinde 1 yılda en fazla 6 ay kadar bulunmanız öngörülmüştür. 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla İngiltere’de bulunmuş olmanız veya vize sürenizin bitiminden sonra İngiltere’de yaşamaya devam etmeniz halinde İngiltere’ye bir dahaki girişlerinizde ya da vize başvurularınızda problemle karşılaşabilirsiniz.
  • Eğer ziyaret edeceğiniz kişi sizin İngiltere’de kalacağınız yerden, ağırlanmanızdan ve harcamalarınızın bir kısmından sorumlu olacaksa, bu aynı zamanda sponsorunuz da olacağı anlamına gelir. Bu sponsorluğu aile ziyareti amaçlı İngiltere vizesi başvurunuz için davetiyede belirtmeniz ve sponsorunuzun sizi hangi durumlarda destekleyeceğine dair bir sponsor deklarasyonunun ve sponsorunuzun maddi durumunun yeterliliğini belgeleyen evrakların hazırlanarak başvuru dosyanıza eklenmesi gerekmektedir. Davetiye mektubunun içeriği, sponsorluk belgesinin hazırlanışı ve nasıl yazılması gerektiği her İngiltere vizesi başvurusu için değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen firmamız iletişim bilgileri aracılığıyla irtibata geçiniz.
  • Başvuru sahipleri İngiltere’ye yapacakları seyahatin finansmanından kendisi sorumlu olacak ise banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, emeklilik belgesi gibi kişinin yaşam standartlarına göre değişen çeşitli maddi yeterliliğini gösteren belgeler başvuru dosyasına eklenmelidir.
  • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru formunun doldurulması, dilekçe ve niyet mektuplarının yazılması başvuru sahipleri adına uzmanlarımızca tamamlanacak olan diğer başvuru prosedürleri aşamalarıdır. Tüm başvuru evrakları titizlikle hazırlandıktan sonra başvuru dosyası başvuruya hazır hale getirilmiş olacaktır. Başvuruyu güçlendirebileceği, dosyanın ikna edici ve inandırıcı olmasını sağlayacağı tespit edilen belgeler uzmanlarımızca başvuru sahibine bildirilecek ve başvuru dosyasına koyulması önerilecektir.
  • Başvuru dosyasının dikkatlice hazırlanmasından sonra İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden alanında uzman danışmanlarımız başvuru sahipleri adına randevu alacak ve bireyler başvuru dosyasıyla birlikte randevu gün ve saatinde başvuru merkezlerinde hazır bulunacaktır. Randevu sırasında başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf, parmak izi, göz taraması) alınacaktır. Başvuru dosyası da İngiltere İstanbul Konsolosluğu’na incelenmesi için gönderilecektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireylerin bu vize türüyle çeşitli hak ve yükümlülükleri doğmaktadır. İngiltere’de 30 güne kadar (bir seferde 30 gün olabileceği gibi kısa süreli çeşitli eğitimlerin toplam süresi de en fazla 30 gün olması şartıyla) eğitim alabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler hangi programın kendilerine uygun olabileceğini, hangi konaklama imkanlarını kullanabileceğini, ne kadar süre eğitim alabileceği veya bu eğitimlerin ücretlerinin nasıl değişikliğe uğradığını öğrenebilmek adına İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlarından bilgi ve profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere yurtdışı eğitim danışmanları başvuru sahiplerine merak ettikleri, kafalarını kurcalayan tüm soruların yanıtlarını verebilecek, başvuru işlemlerini sorunsuz gerçekleştirmesini sağlayabilecektir. Detaylı bilgi için Birleşik Krallık Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuruları olumlu olabileceğiniz gibi çeşitli sebeplerden dolayı vize reddi ile de karşılaşabilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi reddi alan bireylerin itiraz hakkı yeniden değerlendirme başvurusu kapsamlı itiraz başvurusu dışında itiraz hakkı bulunmamaktadır. İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları ve bu yolların başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Unutulmamalıdır ki; buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizesi başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizeleriyle alakalı detaylı bilgi ve danışmanlık için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımıza ulaşabilir, vize işlemlerinizi profesyonel danışmanlarımızla başlatabilirsiniz.