İngiltere Çocuk Ziyaretçiler Vizesi

Okunma sayısı: 5582
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Çocuk Ziyaretçiler Vizesi

- Çocukların korunması kapsamındaki evrensel kurallar ve Birleşik Krallık’taki çocukları koruma yasası kapsamında seyahat planı oluşturulmalıdır.

- Özel bir adreste kalacak olan çocuğun kalacağı evin adres ve telefon bilgileri, kimlerle birlikte kalacağı ve kişilerin şahsi bilgileri, çocuğun konaklama ve maddi sponsorluğundan sorumlular ise maddi bilgilerini de başvuru dosyasına eklenmelidir.

- Çocuğun İngiltere’de kimlerle kalacağı veya kimlerle birlikte bu seyahati gerçekleştireceğine dair bilgilerin eksik veya yeterli olmaması halinde vize reddi ile karşılaşma ihtimali bulunmaktadır.

- Çocuğun ebeveynlerinden yalnız veya refakatçi ile çıkacağı seyahate izin verdiklerini gösteren muvafakatname imzalamaları gerekmektedir. Çocuğun 18 yaşından küçük olması ve yalnızca bir ebeveynle birlikte İngiltere’ye girecek olması halinde diğer ebeveynden de muvafakatname istenebilir.

- Çocuğun İngiltere’deki yaşam masraflarının nasıl karşılanacağına dair bilgiler de çocuğun seyahatinin güvenli ve sağlıklı olacağını vize memuruna kanıtlanmasını sağlayacaktır. Örnek olarak, anne veya babanın maddi kaynakları (banka hesap bilgileri, maaş bordoları vb.), sponsor ile bu seyahat gerçekleşecek ise sponsor olacak olan kişi veya kurumların maddi ve şahsi bilgileri de başvuru dosyasında bulunduğu takdirde ikna edici ve inandırıcı olmasını sağlayabilecektir.

 • Çocuk, refakatçi olmadan seyahat edecekse;
  1. Çocuğun İngiltere’de kalacağı süre bütün süre için uygun koşulların hazırlanmış olduğunu gösterir belgeler başvuru sırasında sunulmalıdır.
  2. Çocuğun kendi ülkesindeki ailesinin veya sorumlu velisinin iletişim detayları başvuru sırasında sunulmalıdır.
 • Çocuk, refakatçi eşliğinde seyahat edecekse;
  1. Bu durumda; çocuğa verilecek vizenin üzerine refakatçisinin ismi de yazılacaktır ve çocuğun, yanında refakatçisi bulunmadığı sürece İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye giriş yapması mümkün değildir.
  2. Refakatçinin pasaport numarası çocuğun pasaportuna işlenmesi gereklidir. Aksi takdirde çocuğun İngiltere’ye girişine izin verilmeyebilir.
  3. Birleşik Krallık’ta çocuktan sorumlu olacak kişinin yakınlık derecesi ve şahsi bilgilerinin doğru ve yeterli şekilde başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Unutulmamalıdır ki buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizesi başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce İngiltere Ziyaretçi Vizesi başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

İngiltere’ye seyahat edecek olan çocuğunuzun başvuru işlemlerine firmamızla başlamanız halinde öncelikle vize işlemleriniz başlatılır, hangi vize türünün seyahatinize uygun olduğu tespit edilir ve bu vize türüne uygun gerekli evraklar listesi başvuru sahibine teslim edilir.

Başvuru dosyasında yukarıda örnekleri verilen gerekli belgelerin eksiksiz ve titizlikle hazırlanması sonrasında başvuru formu doldurulur, gerekli dilekçe ve niyet mektupları yazılır, davet mektupları, sponsorluk belgeleri hazırlanır ve gerekli ise muvafakatnameler imzalanır.

Başvuru dosyası böylece başvuruya hazır hale getirildikten sonra İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden online randevu alınır ve randevu gün ve saatinde hazır bulunarak biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyası teslim edilir.

Vize değerlendirilme süresi ortalama 15 iş günü sürebilmektedir. Ancak bu süre İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre değişmesi sebebiyle 15 günden kısa bir sürede de açıklanabilir, daha uzun bir sürede de vize sonucu belli olabilir.

İngiltere’ye eğitim almak için gidecek olan 18 yaşının altındaki çocukların başvurması gereken vize türü farklıdır. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri sayfasını ziyaret edip inceleyerek İngiltere’de eğitim türü ve sürenize göre başvurmanız gereken öğrenci vizesi türleriyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, dil okulu vb. gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen bireyler İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler. İngiltere’de konaklama, eğitim programları, eğitim ücretleri ve süreleri gibi kafanızı karıştıran tüm konularda bilgi ve danışmanlık alabilmek için Birleşik Krallık Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Çocuk Ziyaretçiler Vizesi ve İngiltere Çocuk Ziyaretçiler Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Çocuk Ziyaretçiler Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.