İngiltere İş Ziyareti Vizesi

Okunma sayısı: 7711
Güncellenme Tarihi:
İngiltere İş Ziyareti Vizesi

İngiltere’de toplantı, konferans, araştırma gibi çeşitli sebeplerle gitmek isteyen iş insanlarının başvurması gereken vize türü olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi türü ile ilgili bilmeniz gereken bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi'nin İş Ziyareti kapsamında değerlendirilebilmesi için gidiş amacınızın aşağıdakilerden biri olması gerekir.

 1. Toplantı veya iş görüşmesi
 2. Konferans, fuar vs.
 3. Ticari anlaşma imzalamak
 4. Ticari anlaşma için görüşme
 5. Saha araştırması
 6. Satın alınan mal veya hizmetin detaylarını incelemek
 7. İngiltere’deki müşteriye satılan garanti kapsamındaki malın montesi, bakımı, onarımı

Bunlar dışında İngiltere’ye giriş yapmak isteyenler ve bu kişilere yardımcı olacak görevliler, asistanlar, tercümanlar vs. İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi türüne iş ziyareti kapsamında başvurabilirler.

Unutulmamalıdır ki; İş Ziyareti kapsamında aldığınız vizeyle halka açık herhangi bir ticari faaliyette bulunamaz, hizmet sağlayamaz ve başvuru sırasında bu tip bir faaliyeti teklif edemezsiniz.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi kapsamında İngiltere’ye giriş yaptığınızda iş yeri kuramaz, kiralayamaz ya da herhangi bir işte çalışamazsınız. Bu tip bir amaçla İngiltere’ye gitmek istiyorsanız web sayfamızın İngiltere Çalışma Vizeleri başlığı altındaki bilgileri inceleyebilir ya da firmamızla irtibata geçerek İngiltere Çalışma Vizesi türleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’ye yapacağınız kısa süreli iş (business) ziyareti başvurunuzu firmamızla yapmaya karar vermeniz halinde başvuru işlemleri kısa süre içerisinde başlatılacak ve uzmanlarımızdan başvuru için gerekli evraklar listesini alabileceksiniz.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuru evrakları başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir.

 • Başvuru dosyasında bulunması gereken bireylerin şahsi bilgilerinin yanı sıra maddi bilgileri arasında banka hesap bilgileri, varsa tapu ve taşınmaz bilgileri, bireyin kendi maddi imkanları yeterli değilse sponsorunun kişisel ve maddi bilgileri, sponsorluğun neleri kapsadığına dair bilgiler (maddi destek, konaklama, ulaşım vs.), sponsorluk mektubu gibi bilgiler yer almalıdır.
 • Bunlara ek olarak İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuru formu doldurulacak, dilekçe ve niyet mektupları yazılacak ve başvuru dosyası başvuruya hazır hale getirilecektir. Ancak uzmanlarımız başvuruyu güçlendirebilecek bir bilginin tespiti halinde bununla ilgili evrakların başvuru dosyasına eklenmesini talep edebilecektir.
 • Başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması sonrasında İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden randevu alınır. Türkiye içerisinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa şehirlerinde bulunan İngiltere vizesi başvuru merkezleri başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini (fotoğraf, göz taraması, parmak izi) ve başvuru dosyasını alarak İngiltere İstanbul Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderecektir.
 • Başvuru değerlendirilme süresi ortalama 15 iş günü sürebilmektedir. Ancak İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nun başvuru yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. İngiltere vizesi başvuru harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilen İngiltere vizesi sonuçlanma süresini kısaltan Öncelikli Servisler bulunmaktadır. Bu servislerin kullanılıyor olması başvuru sonucunun kesinlikle olumlu olacağı anlamına gelmez. Yani Öncelikli Servislerden birini kullanan kişiler de vize reddi ile karşılaşabilir. Bu servislerden birine örnek olarak Öncelikli Servis (Priority Visa Service) verilebilir. Öncelikli Servis, normal şartlarda 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilecek olan vize sonucunun 5 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde başvuru sahibine ulaşmasını sağlayabilmektedir.
 • İngiltere İş Ziyareti Vizesi sahibi olarak İngiltere’de en fazla 30 güne kadar eğitim alınabilir. İngiltere’deki eğitim programlarından hangilerinin size uygun olduğunu, eğitim süresini veya ücretini, hangi konaklama imkanlarının kullanılabileceğini İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlarından öğrenebilirsiniz. İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler detaylı bilgi ve danışmanlık için tıklayınız.

Ancak eğitimin Birleşik Krallık’a yapılacak seyahat için ekstra bir aktivite olması gerekmektedir. Yani İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuru amacına uygun olarak hareket edilmeli, İngiltere’ye bu vize türüyle gidişin esas amacı eğitim olmaması gereklidir.

Başvuru sahiplerinin unutmaması gereken bir diğer nokta ise buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgiler olmasıdır. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başlığı altındaki bilgileri inceleyiniz.

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başlığı altında verilen genel bilgilerde de belirtildiği gibi iş ziyareti kapsamındaki vizeler de 6 aylık, 2-5 veya 10 yıllık olabilmektedir. Eğer İngiltere’ye yapmanız gereken giriş-çıkışlar birden fazlaysa, her seferinde tekrar vize başvurusunda bulunmanız gerekmez. Aksi vizeniz üzerinde belirtilmedikçe İngiltere’de kaldığınız süre her 12 ay için 6 ay sınırını geçmediği sürece dilediğiniz kadar giriş yapabilirsiniz.

İngiltere vizeleri hakkında daha detaylı bilgi için İngiltere vizesi türleri sayfasını inceleyebilir veya firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularında, ırkçılık veya İnsan Hakları ihlali hariç, herhangi bir sebeple başvurunuz reddedildiğinde itiraz hakkınızın bulunmadığıdır. Bu sebeple ilk başvuru yapılırken dosyanızın kurallara uygun olması ve herhangi bir eksiğin olmaması oldukça önemlidir.

Firmamız uzmanlarıyla irtibata geçmeniz halinde uzmanlarımız size bir evrak listesi gönderecek ve tamamladığınız belgeleri inceleyerek gerekli ise ek evraklar isteyerek başvurunuzu olabildiğince mükemmelleştireceklerdir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgilendirme alabilmek için tıklayınız.