İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi

Okunma sayısı: 4607
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi

İngiltere’ye öğrenci çocuk statüsünde gidecek olan çocuklarıyla birlikte seyahat etmek isteyen aile üyelerinin İngiltere Ziyaretçi Vizesi başlığı altında verilen bilgilere ek olarak aşağıdaki koşulları da sağlaması gereklidir.

  • İngiltere’de eğitim gören öğrencinin, çocuk öğrenci statüsünde sayılabilmesi için, 12 yaşından küçük olması gerekmektedir.
  • İngiltere’de eğitim gören çocuk özel bir eğitim kurumunda öğrenci olmalıdır. Aynı zamanda bu kurumun akredite olduğuna dair belgeler de başvuru dosyasında bulunmalıdır.
  • İngiltere’ye yerleşmek gibi bir niyetlerinin bulunmadığını ve çocuğun öğreniminin bitimini takiben kendi ülkelerine geri döneceklerini ispatlayan belgeler vize başvurusu sırasında sunulmalıdır
  • Eğer çocuk annesiyle ya da babasıyla seyahat edecek ise diğer ebeveynin muvafakatnamesinin alınması söz konusu olabilecektir.
  • Çocuğun kalacağı yerin İngiltere’deki çocuk haklarına ve çocukları koruma yönetmeliklerine uygun olması beklenmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları ve vize retlerine itirazlar hususunda uzmanlaşmış firmamızla başvuru yapmaya karar veren bireyler, yukarıda örnekleri verilen İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvuru şartlarını ve gerekli evraklar listesini uzmanlarımızdan temin edebilecektir.

Başvuru işlemlerinin uzmanlarımızla başlatılıp, gerekli evraklar listesinin alınarak eksiksiz şekilde hazırlanarak başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir. İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvuru dosyasında bulunması gereken belgelerden bazıları şunlar olabilecektir;

  • İngiltere’ye çocuğuyla birlikte gidecek olan bireylerin şahsi bilgileri
  • Öğrenci çocuğa dair bilgiler (eğitim, konaklama, seyahat amacı vb.)
  • Seyahat sponsoru başvuru sahibinin kendisi olacaksa finansal yeterlilikleri gösteren evraklar (banka hesap bilgisi, maaş bordrosu, emekli ise emeklilik belgeleri vs.)
  • Kişinin kendi maddi imkanları çocuğuyla seyahat etmesine el vermiyorsa sponsor olacak kişinin maddi ve şahsi bilgileri, bu kişilere yakınlık derecesinin kanıtları, sponsor olacak kurum ise kurumun sponsorluk belgesi ve sponsorluk yazısı

Unutulmamalıdır ki; buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvuru evraklarına örnek olarak verilmiştir. İngiltere vizesi başvuruları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilmek için tıklayınız.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan bu vize türüyle İngiltere’ye giden bireylerin İngiltere’de eğitim alma, kurslara katılma gibi bir hakları bulunmamaktadır.

İngiltere’ye gitmekteki esas amacınızın eğitim olması halinde İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlarından İngiltere’de ne tür eğitimler alıp hangi kurslara katılabileceğinizi, konaklama imkanlarını, eğitimlerin süresi ve ücretlerini öğrenebilirsiniz.

İngiltere yurtdışı eğitim uzmanlarından bilgi ve danışmanlık alabilmek için Birleşik Krallık Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’ye seyahat edecek olan çocuğuyla İngiltere’ye gitmek isteyen ebeveynlerin bu vize türü için başvuru işlemlerine firmamızla başlaması halinde öncelikle vize işlemleri başlatılır, hangi vize türünün seyahate uygun olduğu tespit edilir ve bu vize türüne uygun gerekli evraklar listesi başvuru sahibine teslim edilir.

Başvuru dosyasında yukarıda örnekleri verilen gerekli belgelerin eksiksiz ve titizlikle hazırlanması sonrasında başvuru formu doldurulur, gerekli dilekçe ve niyet mektupları yazılır, davet mektupları, sponsorluk belgeleri hazırlanır ve gerekli ise muvafakatnameler imzalanır.

Başvuru dosyası böylece başvuruya hazır hale getirildikten sonra İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden online randevu alınır ve randevu gün ve saatinde hazır bulunarak biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyası teslim edilir.

İngiltere vizesi değerlendirilme süresi ortalama 15 iş günü sürebilmektedir. İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nun başvuru yoğunluğuna göre vize değerlendirme süresi 15 iş gününden daha uzun veya daha kısa sürebilecektir.

Vize harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilecek olan Öncelikli Servisler vize değerlendirilme sürecinin 5 iş günü, 24 saat gibi kısa sürelerde değerlendirilmesini sağlayabilecektir.

İngiltere vizesi türlerinin hangilerinde Öncelikli Servisleri kullanabileceğinizi ve ne gibi faydaları olduğunu öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi reddedildiğinde bu vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration) dışında herhangi bir itiraz hakkı yoktur. Ancak ilk başvurunun titizlikle ve dikkatle yapılması halinde vize reddi alma ihtimali azaltılabilecektir.

İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde hangi itiraz yollarının kullanılabileceği, bu itiraz yollarının başvuru şartlarının neler olduğu ve hangi vize türleri için başvuru yapılabileceği hususunda detaylı bilgilendirme için tıklayınız.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi ve İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Danışmanlarımıza İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.