İngiltere Sanatçı Vizesi

Okunma sayısı: 5863
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Sanatçı Vizesi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli seyahat edecek olan sanatçıların başvuru yapabileceği bir İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türüdür.

Buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

  • Müzik yarışmalarına katılmak
  • Performans ücreti almadan sanat icra etmek (sanatçı kimliğiyle uluslararası üne kavuşmuş kişiler için)
  • Halka veya dinleyicilere açık olmayan bir yetenek sınavına katılmak
  • Toplantı, görüşmelere katılmak ya da anlaşma imzalamak
  • Sanatçının yahut organizatörünün herhangi bir ücret almayacağı, yardım amaçlı düzenlenen etkinliklere katılmak (konser, oyun, gösteri vs.)

gibi amaçlarla İngiltere’de bulunmak isteyen sanatçılar ve bunların organizatörleri, yardımcıları, teknik ve yardımcı ekipleri, koruma görevlileri, diyetisyenleri vs. İngiltere Ziyaretçi Vizesi'ne başvurabilirler.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bulunan bireyler, olumlu sonuç almak istiyorlarsa bu vizenin kendine özgü şartlarının yanı sıra İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi genel şartlarını da sağlaması gerekmektedir.

Sağlanması gereken tüm şartlar hakkında detaylı bilgi almak için başvuru sahipleri firmamız uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan bireylerin sanatsal bir eğitim dahi olsa Birleşik Krallık’a gitme amacı eğitim almak veya ücret elde ederek çalışmak olmamalıdır.

Bu vize türüyle İngiltere’de eğitim alma hakkınız bulunmamaktadır. İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye festival, konser, imza günü, televizyon programı vb. gibi etkinliklere katılmak amacıyla gidecek olan sanatçıların ücretli veya ücretsiz bir işte çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimalinin olabileceği gibi vize reddi ile karşılaşılabilecektir. İngiltere vizesi başvurularının reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.