İngiltere Sanatçı Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 07:37:47

Dinleyicilere ve topluluğa açık olmayan yetenek sınavlarına katılmak, ücretsiz bir şekilde sanatı icra etmek için etkinliklere katılmak amacı taşıyan sanatçıların başvurması gereken vize türüdür.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli seyahat edecek olan sanatçıların başvuru yapabileceği bir İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türüdür. Buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

  • Müzik yarışmalarına katılmak
  • Performans ücreti almadan sanat icra etmek (sanatçı kimliğiyle uluslararası üne kavuşmuş kişiler için)
  • Halka veya dinleyicilere açık olmayan bir yetenek sınavına katılmak
  • Toplantı, görüşmelere katılmak ya da anlaşma imzalamak
  • Sanatçının yahut organizatörünün herhangi bir ücret almayacağı, yardım amaçlı düzenlenen etkinliklere katılmak (konser, oyun, gösteri vs.)

gibi amaçlarla İngiltere’de bulunmak isteyen sanatçılar ve bunların organizatörleri, yardımcıları, teknik ve yardımcı ekipleri, koruma görevlileri, diyetisyenleri vs. İngiltere Ziyaretçi Vizesi'ne başvurabilirler. İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bulunan bireyler, olumlu sonuç almak istiyorlarsa bu vizenin kendine özgü şartlarının yanı sıra İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi genel şartlarını da sağlaması gerekmektedir. Sağlanması gereken tüm şartlar hakkında detaylı bilgi almak için başvuru sahipleri firmamız uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan bireylerin sanatsal bir eğitim dahi olsa Birleşik Krallık’a gitme amacı eğitim almak veya ücret elde ederek çalışmak olmamalıdır. Bu vize türüyle İngiltere’de eğitim alma hakkınız bulunmamaktadır. İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye festival, konser, imza günü, televizyon programı vb. gibi etkinliklere katılmak amacıyla gidecek olan sanatçıların ücretli veya ücretsiz bir işte çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere’de ücret karşılığında profesyonel anlamda çalışmak isteyen başvurabileceği vize türü İngiltere Çalışma Vizesi türleridir. İngiltere Çalışma Vizesi ile ilgili bilgi almak için web sitemizin ilgili başlığı altında inceleyebilir veya firmamızla irtibat geçerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere’de iş kurmak, ortaklık kurmak, şirket devralmak, işçi statüsünde çalışmak, yatırım yapmak vb. gibi amaçlarla başvuru yapılabilecek bir vize türüdür. İngiltere Çalışma Vizesi türlerinin başvuru şartları ve hazırlanması gereken başvuru dosyası için gerekli evrakları oldukça farklıdır. Puan bazlı sisteme tabii olan İngiltere Çalışma Vizesi türlerinin başvurularından farklı olarak sermaye, İngilizce dil bilgisi, diploma, eğitim seviyesi, mesleki yeterlilik, sektör gibi kısıtlamaların bulunmadığı 18 yaşından büyük her Türk vatandaşının başvurabileceği İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi bulunmaktadır. Bu vize türünün başvuru şartlarında diğer vize türleri gibi yüksek standartlar ve sınırlamalar bulunmamaktadır. İngiltere Sanatçı Vizesi ile kısa süreliğine İngiltere’ye gitmek yerine İngiltere’de kendi işinizi kurup kendi işinizin patronu olarak sanatınızı icra edebilirsiniz. Ankara Anlaşması Vizesi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimalinin olabileceği gibi vize reddi ile karşılaşılabilecektir. İngiltere vizesi başvurularının reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır. İngiltere vizesi reddine itirazlar hususunda detaylı bilgi ve danışmanlık için tıklayınız.

İngiltere’ye gitme amacınız yukarıda örnekleri verilen amaçlar dışında sanatsal eğitimler, dil okulu vb. eğitimler almak ise İngiltere yurtdışı eğitim danışmanları ile irtibata geçerek bilgi ve danışmanlık alınabilir. İngiltere’de hangi eğitimlere katılabileceğiniz, eğitim ücretleri ve süreleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. İngiltere’de eğitim üzerine uzmanlaşmış danışmanlarla irtibata geçmek ve İngiltere’de eğitim programları başvurularınızı başlatmak istiyorsanız Birleşik Krallık Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek İngiltere Vizesi, Göçmenlik Düzenlemeleri ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006 yılından bu yana binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlamış olan ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Sanatçı Vizesi " sayfası 4792 defa okundu