İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi

Okunma sayısı: 271
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunun ardından İngiltere Konsolosluğu 6 aylık, 1-2-5 ve ya 10 yıllık İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi verebilmektedir. Ancak süresine bağlı olmaksızın İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinin tamamı aşağıda verilen şartlara tabiidir. Bu şartların yanı sıra her bir İngiltere Vizesi türü için farklı koşullar da mevcuttur. Bu koşullar hakkında detaylı bilgi için lütfen ilgili İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi türünün sayfasını inceleyiniz. Unutulmamalıdır ki; burada verilen bilgiler, İngiltere Göçmenlik Kanun ve Yönetmeliklerinin İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili maddeleri İngiltere Konsolosluğunun uygulama ve yönergeleri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Prosedürleri

İngiltere Vizesi türlerinden hangisine başvuruyor olursanız olun, başvuru sürecinizi İngiltere göçmenlik uygulamaları ve yönetmeliklerine uygun sürdürmeniz gerekir. İngiltere Aile Ziyareti vizesi başvuru prosedürleri içinde en başta yapılması gereken en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport sahibi olmaktır. Pasaportu bulunmayan kişiler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüklerine giderek pasaport çıkarabilir ve vize başvuru işlemlerine başlayabilir. Pasaport sahibi olmayanlar vize başvurusunda bulunamazlar. Pasaport sahibi olunduktan sonra yapılacak bir diğer işlem İngiltere seyahatiniz için başvuracağınız vize türünü seçmek olacaktır.

Doğru vize türüne başvuru yapmak başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Yanlış vize türüne başvuranlar veya yanlış vize başvuru formu dolduranların vize başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimali oldukça düşüktür. İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi'ne başvurularını uzmanlarımızla yapmaya karar vermiş olan bireyler, bu vize için gerekli evraklar listesini danışmanlarımızdan alabilirler. Evrakların tamamlanıp tercümelerinin yapılmasının ardından başvuru dosyanız son şeklinin alacak ve başvuruya hazır olacaktır.

Başvuru için gerekli belgelerin tamamlanıp, başvuru formunun doldurulmasının ardından başvuru sahibine uygun gün ve saatte İngiltere vize başvuru merkezinden randevu alan danışmanlarımız başvurunuz sonuçlanana kadar süreci yakından takip etmektedir. Randevu günü ve saatinde ilgili başvuru merkezinde başvuru sahibi şahsen bulunacak ve biyometrik bilgilerini de ekleyerek başvurusunu tamamlayacaktır. Vize memurunun, bu belgelerde eksiklik veya gerçeğe uymayan bir bilgi tespit ederse, vize reddi vermesi kaçınılmaz olacaktır. Ancak bu, bir daha vize alamayacağınız anlamına gelmez. Firmamız vize reddi alan dosyanızı tekrar inceleyecek ve vize reddi itirazı başvurusu yapılacaktır. İngiltere vize reddine itirazı konusunda bilgi almak için tıklayın!

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi için gerekli evrakları belirten İngiltere Vizesi başvuru merkezi veya İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmış resmi bir liste bulunmamaktadır. İngiltere vizesi türlerine başvuruda bulunacak olan bireyler uzmanlarımızla başvuru işlemlerini sürdürmeye karar vermesi halinde vize türüne uygun gerekli evrak listesini temin edebilecektir. 

İngiltere vizesi başvuru evrakları listesindeki belgeleri eksiksiz olarak başvuru dosyasına eklendiktan sonra, başvuru formu doldurulur, dilekçe, niyet mektubu, sponsorluk yazısı yazılır, vize reddine itiraz ediliyorsa savunmalar hazırlanır ve başvuru dosyası başvuruya hazır hale gelmiş olur. İngiltere vizesi başvuru evrakları arasında bulunması gereken her bir belge başvuru sahibinin yaşam standartlarına ve başvurduğu vize türüne çeşitlilik gösterecektir. Bunlara örnek olarak;

  • Adli sicil kaydı,
  • Vize türüne uygun başvuru formu, 
  • Maaş bordrosu, 
  • Banka hesap bilgileri, 
  • İkametgah, iş ve eğitim bilgileri,
  • Uçak biletleri, 
  • Konaklamaya dair bilgiler vb. 

Yukarıdaki evraklar yalnızca örnek olarak verilmiş olup, tüm evrakların neler olabileceği hususunda detaylı bilgi için firmamızın uzmanlarına danışabilirsiniz. Aynı zamanda bu vize türüyle başvuru sahipleri İngiltere'de kalma amacı gütmediğini belirtmelidir. Bu sebeple bir diğer temin edilmesi gereken evraklar kişinin Türkiye'de devam eden bir yaşamı olduğunu, İngiltere'ye yalnızca geçici bir süre için seyahat edeceğini ve İngiltere'de kalmak gibi bir düşüncesi olmadığını gösteren belgeler olabilir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Ücreti

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti, İngiltere'de her yıl mali yılın bitmesini takiben dolar kurundaki değişiklilere göre düzenlenen bir vize harcıdır. İngiltere Vize harçlarının güncel bilgilerini firmamızın uzmanlarıyla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti, diğer İngiltere vizesi türleri gibi İngiltere makamlarınca sterlin olarak düzenlenmiş olmasına rağmen, başvuru merkezlerinde dolar kuru üzerinden tahsil edilmekte olup başvuru sahibi tarafından Türk lirasına çevrilerek ödenmektedir. İngiltere vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgiyi firmamızın danışmanlarından öğrenebilirsiniz. 

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Başvuru Formu

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu, İngiltere'de 6 ay ve 6 aydan kısa süreli eğitim almak isteyen kişilerin doldurması gereken önemli evraklardan bir tanesidir. Başvurusunu uzmanlarımızla başlatacak olan bireylere gerekli evraklar listesi temin edilir ve başvuru sahibi buradaki evrakları eksiksiz olarak başvuru dosyasına ekler. Başvuru sahibinin kişisel bilgileri, maddi yeterliliklerini gösteren banka hesap bilgileri, maaş bordrosu gibi çeşitli belgeler, varsa sponsor olan kişi veya kurumun bilgileri, başvuru formu, akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul yazısı vb. olarak başvuruya eklenmesi gereken belgelere örnekler verilebilir. Aynı zamanda başvuru yapılırken olmazsa olmak olan İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu doldurulurken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir.

Herhangi bir yalan beyanda bulunulması veya eksik ve yanlış bilgi verilmesi durumunda, dosyanızı inceleyen vize memurlarının vize reddi kararı verme ihtimali vardır. Ayrıca İngiltere'ye belirli sürelerde (6 ay, 1-5 yıllık veya 10 yıl) giriş yapma yasağı da verilebilirler. Böyle bir durumla karşılaşmamak için İngiltere vizesi başvuru işlemleri ve gerekli evrakları hakkında detaylı bilgiyi sitemizden elde edebilir, firmamızın uzmanlarıyla başvuru yaparak vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi başvuru merkezine gelmenizin ve biyometrik taramadan geçerek İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurunuzu tamamlamanızın ardından İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi'nin sonucu 15 iş günü içerisinde çıkabilecektir. İngiltere vizesi reddi alan bireyler vize reddine itiraz edebilmek için web sitemizi ziyaret edebilir, hangi itiraz yolunu kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Sınırları İçinde Kalma Süresi

Aile bireylerini ziyaret amaçlı 6 aydan kısa süreli olmak kaydıyla İngiltere'ye gitmek isteyen bireyler bu vize türüne başvurmalıdır. Seyahat süresi 180 günden az olacak şekilde planlanmalıdır.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Kimleri Kapsamakta

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi 18 yaş ve üzeri bireylerin İngiltere'ye yaz okulu, meslek eğitimleri, dil okulu vb. gibi eğitimler almak amacıyla giriş yapabilmek için kullanması gereken vize türüdür.Bu vize türüne başvurmak isteyen kişilerin İngiltere'ye yalnızca eğitim amacıyla gittiğini kanıtlaması gereklidir. Bu kanıtlama için şu belgeler kullanılabilir: kişinin daha önceki eğitim düzeyi, İngiltere'deki eğitimden sonra kendi ülkesinde eğitimine, çalışmasına veya oturumuna devam edeceğini gösteren belgeler, İngiltere'ye gidiş-dönüş uçak biletleri vb. Bu belgeler yalnızca örnek olarak verilmiş olup tüm belgelerin neler olduğunu öğrenebilmek amacıyla İngiltere vizesi uzmanlarımıza danışabilirsiniz.