İngilterede Tedavi (Medikal) Vizesi

Okunma sayısı: 4026
Güncellenme Tarihi:
İngilterede Tedavi (Medikal) Vizesi

İngiltere’de, tedavi görmek ya da medikal bir hizmetten faydalanmak amacıyla bulunmak isteyen kişiler aşağıdaki koşulları sağladıkları takdirde İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerine başvurabilirler.

  • Ulusal sağlık kuruluşu, National Health Service’den (NHS) faydalanmak amacıyla İngiltere’ye giriş yapamazsınız. Alacağınız tedavinin özel bir sağlık kuruluşu tarafından sağlanacak olması gerekir. NHS İngiltere vatandaşı olmayan kişilere yalnızca acil durumlarda ücretsiz hizmet vermektedir. Bunun dışındaki bütün medikal hizmetleri ücrete tabiidir. Ayrıca NHS’den faydalanmak amacıyla yapılan başvurular konsolosluk tarafından reddedilecektir.
  • Yukarıda belirtilen özel tedavi için yapılan hazırlıkların başvuru dosyasında sunulması gerekir.
  • Tedavi görecek kişinin ve refakatçisinin İngiltere’de kalacağı süre içerisindeki masraflarını ayrıca tedavi süresince ortaya çıkabilecek her türlü tıbbi masrafı (testler vs.) karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunuzu, İngilterede Tedavi (Medikal) Vizesi kapsamında İngiltere’de bulunduğunuz süre içerisinde çalışmayacağınızı ve buna ihtiyacınız olmayacağını belgelemeniz gerekmektedir.
  • Tedavinizin veya aldığınız hizmetin bitiminin ardından Türkiye’ye döneceğinizi gösteren evrakları başvuru sırasında sunmalısınız. Örneğin, kendi ülkenizde eğitim veya iş hayatınıza devam edeceğiniz, kendi eviniz, aileniz ve yaşamınıza dair bilgiler vermeniz gerekebilecektir.
  • Hastalığın ve uygulanacak olan hizmetin öngörülebilir bir sürede bitebilecek olması gerekmektedir.
  • İngiltere’de kaldığınız süre içerisinde geçerli olacak bir sağlık sigortası ve bir “undertaking” (resmi taahhütname) Konsolosluk tarafından başvuru sırasında istenebilecektir ve bunların başvuru dosyanıza eklenmemiş olması başvuru reddi ile sonuçlanacaktır.
  • İngiltere Ziyaretçi Vizesi'ni medikal kapsamda 11 aya kadar alabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer Ziyaretçi Vizesi türlerinden farklı olarak medikal kapsamda alınan vizeler İngiltere’den uzatılabilmektedirler. Ancak böyle bir uzatma söz konusu olduğunda İngiltere Sınır Ajansı başvuruyu oldukça detaylı incelemektedir. Bunun anlamı vizeyi uzatmak, vizeyi ilk aldığınız zamankinden çok daha zor olacaktır.

İngiltere’de tedavi görmek isteyen bireylerin başvurması gereken İngiltere Ziyaretçi Vizesi en fazla 11 aylık olarak verilebilmektedir. İngiltere'de aldığınız tedavi süresinin uzaması sebebiyle İngiltere Medikal Vizesi uzatma işlemlerine başlayarak 6 aya kadar vizenizi uzatabilirsiniz.

İngiltere vizesi türlerinin her birinin başvuru şartlarının farklı olduğu gibi başvuru yapan bireylerin tedavisinin ne olduğuna, seyrine ve süresine göre başvuru evrakları değişiklik gösterecektir. İngiltere’de alabileceğiniz tedavilere örnek olarak İngiltere'de fizik tedavi ve rehabilitasyon, İngiltere'de kanser tedavisi, İngiltere'de diş tedavisi, İngiltere'de vitiligo tedavisi vb. verilebilir. İngiltere Ziyaretçi Vizesi’ne tedavi için başvurmak isteyen bireyler firmamızla irtibata geçerek gerekli belgelerin neler olduğunu öğrenebilecektir.

İngiltere’ye Tedavi (Medikal) Vizesi türüyle giderek tedavi olmak isteyen bireylere İngiltere’de çalışma ve eğitim alma hakkı verilmemektedir. İngiltere vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıda olduğu için İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları hususunda uzmanlaşmış firmamızın danışmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Firmamız danışmanlarına İngilterede Tedavi (Medikal) Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.