PLAB Testi Vizesi

Okunma sayısı: 4376
Güncellenme Tarihi:
PLAB Testi Vizesi

Doktorların mesleki yeterliliğini ölçmek amacıyla gireceği uluslararası bir sınav olan PLAB Testi’ne girmek isteyen doktorların başvurması gereken İngiltere PLAB Testi Vizesi’dir. Bu vize türü için diğer vize türlerinden farklı başvuru şartları ve gerekli belgeler listesi bulunmaktadır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan PLAB Testi Vizesi yalnızca doktorlar için tasarlanmıştır. İngiltere’ye PLAB Testine girmek için gitmek isteyen doktorların öncelikle İngiltere Turist Vizesi başvuru şartlarını sağlıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra;

- Tıp fakültesi mezunu olmak

- PLAB Testine girebilecek yeterliliğe sahip olduğunu belgelemek

- PLAB sınav kaydının yapıldığını gösteren sınav giriş belgesine sahip olmak

- Henüz başvurulmamış ise başvuruyu yapmak için uygun koşullara sahip olduğunu ve gerekli hazırlıkları yaptığını belgelemek

- Gidiş amacının yalnızca PLAB Testine girmek olduğunu dilekçe veya niyet mektubunda belirtmek

- Bu testi aldıktan sonra veya almadan önce İngiltere’de çalışmayacağını göstermek gibi bilgi ve belgelerin İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuru evrakları arasında bulundurmanız gereklidir.

Birleşik Krallık’ta en fazla 6 ay kalma izni veren bir vize türü olan PLAB Testi Vizesi, başvuru sahibi bu vizeyi aldıktan sonra en fazla başvuru formunda yazan süre kadar İngiltere’de kalabilmektedir. Yani başvuru sahibi vizeyi 6 aylık almasına karşın 6 aydan kısa süre kalabilmekte ve PLAB Testine girdikten sonra ülkeden çıkış yapması gerekmektedir. Aynı zamanda, İngiltere’ye PLAB Testine girmek için gitmek isteyen bireylerin eğitim alma ve çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere’ye gitmekteki amacınızın eğitim alma olan bireyler İngiltere’de hangi eğitim programına katılabileceği, eğitim ücretleri, eğitim süreleri, hangi şehirlerde ne tür eğitimler alınabileceği gibi hususlarda İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere yurtdışı eğitim danışmanları İngiltere’deki eğitim hayatınızda ihtiyacınız olacak tüm soruların yanıtlarını verebilecek ve bilgilendirme yapabilecektir. İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hattı ile İngiltere’de eğitim ile ilgili detaylı bilgi alabilir, başvuru işlemlerinizi en kısa süre içerisinde başlatabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki; buradaki bilgiler İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altında belirtilen bilgilere ek olarak verilmiş bilgilerdir. Başvuru yapmadan önce lütfen İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altındaki genel bilgileri de inceleyiniz.

İngiltere’de PLAB Testine girmek için başvuruda bulunacak olan bireylerin İngiltere vizesi uzmanlarımızdan destek alması halinde vize işlemleri titizlikle başlatılacaktır.

Danışmanlarımızdan gerekli belgeler listesinitemin ederek başvuru dosyanıza eklemeniz gereklidir. Başvuru formunun doldurulması, dilekçe ve niyet mektubunun hazırlanması kabul mektubu ve davetiyelerin hazırlanmasından sonra başvuru dosyası başvuruya hazır hale getirilmiş olacaktır.

Uzmanlarımız başvuru sahibinin uygun olduğu gün ve saate başvuru merkezlerinden randevu alacak ve bireyler de randevu saatinde hazır bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerini verecektir.

Başvuru sonucu ortalama 15 iş gününde açıklanabilecektir. İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıda olduğu için detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.