Sporcular ve Teknik Kadro Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-08 09:28:40

Herhangi belirli bir etkinlik, turnuva, gösteri maçları, promosyon çalışmaları, röportaj ve mülakat vb. amacıyla İngiltere'de bulunmak isteyen Sporcular ve Teknik Kadrodaki kişiler bu vize türüne başvurabilirler.

Herhangi bir etkinlik, turnuva, yardım etkinlikleri, gösteri maçları, promosyon çalışmaları, röportaj, mülakat gibi amaçlarla İngiltere’ye giden sporcular, teknik ve yardımcı kadroya dahil olanlar ya da amatör bir takıma katılmak için gelen amatörler İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’ne başvurabilirler. Bunların haricinde kitap imzalama, televizyon programlarına katılma, bireysel veya takımla birlikte idmanlara katılma, sözleşme şartlarını görüşmek üzere Birleşik Krallık’a gidecek olan kişiler de bu vize türüne başvuru yapabilirler.

Sporcular haricinde sporcuların takımındaki teknik kadro, destek ekibi de İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık’a 6 aydan kısa süreli iş ziyareti yapabilmektedir.

Ancak İngiltere’de profesyonel olarak bulunmak ve bir takıma ait olmak, profesyonel anlamda sportif faaliyetlere katılmak ya da bu tip faaliyetlerde görev almak söz konusu ise İngiltere Çalışma Vizesi türlerine başvuruda bulunulması isabetli olacaktır. İngiltere Çalışma Vizesi ile ilgili bilgi almak için web sitemizin ilgili başlığı altında inceleyebilir veya firmamızla irtibata geçerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sporcu ziyaretçiler, olumlu sonuç almak istiyorlarsa bu vizenin kendine özgü şartlarının yanı sıra İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi genel şartlarını da sağlaması gerekmektedir. İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi alan başvuru sahibi Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süre ile kalmamalıdır. İngiltere’ye yapacağı seyahat amacının ortadan kalkmasıyla/sonlanmasıyla ülkeden ayrılmalıdır. Sık sık İngiltere’ye seyahat ederek kazanç elde etme niyetinde olmamak gerekmektedir. İngiltere’de ücretli veya ücretsiz çalışma izni vermeyen bu vize türüyle İngiltere’ye giderek çalıştığınız tespit edilirse İngiltere’ye bir dahaki giriş çıkışlarınızda veya yeni bir vize başvurusu sırasında olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Sağlanması gereken tüm şartlar hakkında detaylı bilgi almak için başvuru sahipleri firmamız uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

Sporcu ziyaretçi olarak İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi alan kişiler Birleşik Krallık’ta eğitim göremezler. Bu durumun tek istisnası, akredite edilmiş bazı özel kurumlardan 30 güne kadar eğitim alabilmektir. Başvuru sahipleri bu vize ile İngiltere’de hangi kurumlardan eğitim alınabileceği ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımızdan yardım alabilirler.

6 aydan uzun kalınmayacağı ve ülkeden çıkış yapılacağı başvuru dosyasında çeşitli belgelerle ispatlanması gereken hususlardandır. İngiltere’de çalışma amacının olmadığı, yalnızca seyahat amacını gerçekleştirerek ülkeden ayrılacağını, kendi ülkesinde ailesi, işi veya kendine ait bir yaşamının olduğunu, maddi kaynaklarının hem İngiltere’deki seyahati için hem de sonrasında ülkesine dönebilmek için yeterli olduğunu kanıtlaması gereklidir. Bunları ispatlayabilmek için gerekli belgelerin neler olabileceği hususunda başvuru sahiplerinin uzmanlarımızdan yardım almaları yaralı olacaktır.

İngiltere vizesi başvuru işlemlerinin oldukça zor ve karmaşık yapıda olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren İngiltere vize memurları en ufak bir eksiklik, hata ve gerçeğe uygun olmayan bilgi/belge sebebiyle vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak büyük önem taşımaktadır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi İngiltere vizesi reddi ile karşılaşılması halinde de haklı gerekçeler olması durumunda sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır. İngiltere vizesi reddine itiraz edebilmek için çeşitli itiraz yolları bulunmaktadır. İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır. İngiltere vizesi reddine itirazlar hususunda detaylı bilgi ve danışmanlık için tıklayınız.

İngiltere’ye gitme amacınız sportif eğitimlere katılmak ise hangi eğitim programlarının size uygun olduğu, eğitim ücretleri, süreleri ve daha birçok konu hakkında İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlığı uzmanlarından bilgi edinebilirsiniz. İngiltere’de eğitim üzerine uzmanlaşmış danışmanlarla irtibata geçmek ve İngiltere’de eğitim programları başvurularınızı başlatmak istiyorsanız tıklayınız.

İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006 yılından bu yana binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlamış olan ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

"Sporcular ve Teknik Kadro Vizesi" sayfası 3258 defa okundu