Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Prosedürleri Nasıldır?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-03 16:02:17

İngiltere Vizesi türlerinden hangisine başvuruyor olursanız olun, başvuru sürecinizi İngiltere göçmenlik uygulamaları ve yönetmeliklerine uygun sürdürmeniz gerekir.

İngiltere Aile Ziyareti vizesi başvuru prosedürleri içinde en başta yapılması gereken en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport sahibi olmaktır. Pasaportu bulunmayan kişiler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüklerine giderek pasaport çıkarabilir ve vize başvuru işlemlerine başlayabilir. Pasaport sahibi olmayanlar vize başvurusunda bulunamazlar.

Pasaport sahibi olunduktan sonra yapılacak bir diğer işlem İngiltere seyahatiniz için başvuracağınız vize türünü seçmek olacaktır. Doğru vize türüne başvuru yapmak başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Yanlış vize türüne başvuranlar veya yanlış vize başvuru formu dolduranların vize başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimali oldukça düşüktür.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi’ne başvurularını uzmanlarımızla yapmaya karar vermiş olan bireyler, bu vize için gerekli evraklar listesini danışmanlarımızdan alabilirler. İngiltere Aile Ziyareti vizesi başvurusu için gerekli evraklar listesi hazırlanırken istisnasız bütün evrakların başvuru dosyasında bulunması gerekir. Başvuru dosyasında başvuru sahibinin mali durumu, eğitim bilgileri, kalacağı yer vb. gibi kişisel ve finansal durumunu kanıtlayan belgeler bulunması gereklidir. Bu evrakların neler olduğunu öğrenmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvurusunu firmamızın uzmanlarının profesyonel desteği ile yapan başvuru sahiplerinin temin ettiği belgelerde bir eksiklik gören danışmanlarımız başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için ekstra belge talep edebilecektir. Evrakların tamamlanıp tercümelerinin yapılmasının ardından başvuru dosyanız son şeklinin alacak ve başvuruya hazır olacaktır.

Başvuru için gerekli belgelerin tamamlanıp, başvuru formunun doldurulmasının ardından başvuru sahibine uygun gün ve saatte İngiltere vize başvuru merkezinden randevu alan danışmanlarımız başvurunuz sonuçlanana kadar süreci yakından takip etmektedir. Randevu günü ve saatinde ilgili başvuru merkezinde başvuru sahibi şahsen bulunacak ve biyometrik bilgilerini de ekleyerek başvurusunu tamamlayacaktır.

Vize memurunun, bu belgelerde eksiklik veya gerçeğe uymayan bir bilgi tespit ederse, vize reddi vermesi kaçınılmaz olacaktır. Ancak bu, bir daha vize alamayacağınız anlamına gelmez. Firmamız vize reddi alan dosyanızı tekrar inceleyecek ve vize reddi itirazı başvurusu yapılacaktır. İngiltere vize reddine itirazı konusunda bilgi almak için tıklayın!

İngiltere'ye yalnızca aile ziyareti veya ziyaretçi vizesi türleri ile gidilmeyecek olup İngiltere'de uzun süreli veya kısa süreli eğitimler de alınabilecektir. İngiltere'de eğitim almak isteyen bireyler İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilecektir. 

Firmamız kurulduğu 2006 yılından bu yana İngiltere Vizesi başvuruları ve vize reddi itirazı konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet veren danışmanlık şirketidir. Her türlü soru ve görüşleriniz için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

"Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Prosedürleri Nasıldır? " sayfası 495 defa okundu