Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Sınırları İçinde Kalma Süresi Ne Kadardır?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-03 16:33:21

Aile bireylerini ziyaret amaçlı 6 aydan kısa süreli olmak kaydıyla İngiltere’ye gitmek isteyen bireyler bu vize türüne başvurmalıdır. Seyahat süresi 180 günden az olacak şekilde planlanmalıdır.

İngiltere’ye aile bireylerini ziyaret amaçlı gidecek olan bireylerin İngiltere Aile Ziyareti Vizesi türüne başvurması gerekmektedir. Bu vize türü diğer İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri gibi başvuruları İngiltere’de kalma süresini 6 aydan az olmak kaydıyla kabul etmektedir. Verilen vize genellikle çok girişli olup İngiltere’de oturum izni olan birisi gibi devamlı kalınmayacağı için vize süresi bittiği tarihte İngiltere terk edilmelidir.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi alınan süre bittikten sonra İngiltere’de kalan birey suç işlemiş sayılacaktır ve sınır dışı edilecektir. Bu durum göçmenlik geçmişi sicilinizi kirleteceği gibi İngiltere’ye vize başvuru yasağı bile alabilirsiniz. Bu durum başka bir ülkeye vize almak için başvuru yapacağınız zaman vize memurunun size bakış açısını olumsuz etki edecektir. Böyle bir şeyle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız uzmanlarımızdan profesyonel destek alabiliriniz.

Pasaportun süresi vize süresinden uzun olmalıdır. Vize süresi bittiği anda kişi İngiltere’yi terk edeceğine dair belgeleri, vize başvuru için gerekli belgelerin olduğu dosyasının içerisine eklemelidir. Örneğin, İngiltere’ye gitmek istenilen tarihler, konaklama bilgileri, otel rezervasyonları vb. gibi kanıtlar sunulmalıdır. Bu gibi kanıtların bulunmaması durumunda vize başvuru reddi alınabilmekte ve tekrar başvuru yapabilmek için vize reddi kapsamında itiraz başvurusu yapılması gerekmektedir.

Vize Reddi itiraz kapsamlı başvuru yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi başvuru reddine sebep olan eksik belge veya yanlış doldurulmuş başvuru belgesinin düzeltilirken yapılan yanlışlardır. Kişi bunları tek başına veya yanlış yönlendirmeler sonucu yapmaya çalıştığı takdirde itiraz başvurusu tekrar reddedilecektir. Başvuru sahibi hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara girmemek için daha başvuru yapmadan bu süreç konusunda uzman danışmanlarla iletişime geçerek destek almalıdır.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti vizesi reddine itiraz başvurusu, İngiltere vizesi, İngiltere vizesi retlerine itirazlar, Ankara Anlaşması Vizesi konularında deneyimli danışmanlarıyla danışanlarına destek olmaktadır. Başvuru prosedürleri nelerdir, başvuru reddi almamak için neler yapılmalıdır, hangi vize türü hangi şartları talep etmektedir gibi sorularınızın yanıtları için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattına tıklayınız.

"Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Sınırları İçinde Kalma Süresi Ne Kadardır?" sayfası 511 defa okundu