İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Okunma sayısı: 772
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallık’ta dil okulu, yaz okulu vb. gibi eğitimler amacıyla İngiltere’ye gitmek isteyen 18 yaşında ve üzerinde olan kişiler için düzenlemiş bir vize türüdür.

En fazla 6 aya kadar İngiltere'de eğitim alabileceğiniz İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi çıkma süresi başvuru tarihinden itibaren 2 veya 3 hafta olarak öngörülmektedir. Bu süre İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre uzayabilir veya kısalabilir.

Aynı zamanda Ziyaretçi Öğrenci vizesi başvuru sahibin dosyasına ve başvuru türüne göre değişebilmektedir. Başvuru sahibinin dosyasında bulunması elzem olan dosyaların eksiksiz olması başvuru değerlendirilme süresini olumlu etkileyecektir.

Bu belgelerden maddi durumlara ilişkin kriterleri kanıtlayan belgeler arasında; kişiye sponsor olan kişi veya kurumun bilgileri, gideceği eğitim kurumunun ücreti yatırıldıysa buna dair belge, yatırılmadıysa kişinin bu ücreti nasıl ödeyeceğine dair bilgiler (banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, emeklilik belgesi vb.) örnek olarak verilebilir. Diğer evraklar ise;

-Eğitim, iş yeri ve ikametgâh belgeleri,

-İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu,

-İngiltere’de akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul mektubu

-Konaklama ve ulaşım bilgileri vb. olarak örneklendirilebilir.

Bu bilgiler yalnızca örnek olarak verilmiş olup İngiltere Ziyaretçi Vizesi gerekli evraklar listesi ve diğer öğrenci vizesi türleri için TIKLAYINIZ!

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi belgelerini dosyanıza ekledikten sonra uzmanlarımız başvuru merkezinden uzmanlarımız sizin adınıza randevu alacaktır. Randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerinizle birlikte başvuru dosyanızı görevlilere vermeniz başvuru prosedürlerinin sonlanmasını sağlayacaktır. 

İngiltere İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilecek olan başvurunuzun sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olacaktır.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de en faza 6 aya kadar eğitim alabilirsiniz. Ancak daha uzun süreli eğitimlere (lisans, yüksek lisans, doktora vs.) katılmak istiyorsanız İngiltere’de eğitim üzerine profesyonel hizmet veren danışmanlardan bilgi alabilirsiniz. İngiltere yurt dışı eğitimi üzerine yılların bilgi ve tecrübesinden yararlanmak için tıklayınız.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi alabilmek ve İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi güncel ücretlerini öğrenmek için Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İngiltere’de de Londra’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Firmamız İngiltere Vizesi konusunda 2006 yılından beri danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı iletişim bilgilerini kullanarak uzmanlarımıza ulaşabilir, profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.