İngiltere Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği Nedir ve Nasıl Yazılır?

Okunma sayısı: 1053
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vize, başvuru sahibine İngiltere’de sürekli oturum izniyle ya da İngiltere vatandaşı olarak yaşayan birinci derece aile bireylerini (sadece öz/üvey anne veya baba, öz/üvey/evlatlık çocuklar, öz/üvey kardeşler, nikahlı/nikahsız eş, kayınvalide veya kayınpeder, öz/üvey büyükanne veya büyükbaba, öz/üvey/evlatlık torunlar, eşin öz/üvey kardeşleri veya annesi/babası veya çocukların eşleri) ziyaret hakkı tanıyan bir vize türüdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresinin 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan kısa olması gerekmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi alabilmek için başvuru evraklarının içerisinde İngiltere Aile Ziyareti Vize dilekçe örneği mutlaka bulunmalıdır.

Bu İngiltere Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneğinin içeriğinde bulunması gerekenler; kişinin seyahat amacı, ne kadar süre kalacağı, ziyaret edeceği kişi ile olan yakınlık derecesi vb. olarak örneklendirilebilir.

Başvuru sahibinin İngiltere Ziyaretçi Vizesi alabilmesi için İngiltere’deki bir aile üyesinin akrabasının yazacağı davet mektubu yanı sıra gerekli evraklar içerisinde; konaklama bilgileri (otel rezervasyonu vs.), ülkede kalınacak süreyi belirtmek için uçak biletleri, Türkiye’deki yaşamı ile ilgili bilgiler (ev adresi, tapu senetleri, iş yeri bilgileri vs.), ziyaret masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler (maaş bordrosu, banka vadeli/vadesiz hesap bilgileri vs.) sayılabilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunun olumlu olabilmesi için davet mektubu ve belirtilen diğer belgelerin dosyada bulunması gerekmektedir. İngiltere Aile Ziyareti Vize başvurunuzda hangi belgelerin bulunması gerektiğine dair detaylı bilgi için tıklayınız.

İngiltere Ziyaret Vizesi başvurusu değerlendirilirken kişilerin evraklarının -örneğin İngiltere Aile Ziyareti Vize dilekçesi- tam olmaması durumunda vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sadece eksik evrak, yalan beyan başvuruyu etkilemez. Aynı zamanda başvuru sahibinin mali durumlarının vize almaya uygun olup olmadığı vize memuru tarafından araştırılır.

Örneğin, asgari ücret ile çalışan birinin ziyaretini finanse edecek bir hesabı, belirli bir miktar parası veya sponsorunun (aile yardımı veya ziyaret edilecek kişinin desteği) olmaması vize memurunun başvuruyu olumsuz değerlendirmesine neden olacaktır.

Eğer kişinin mali durumunda vize alındıktan sonra bir değişiklik olursa sınırda pasaport ve vize kontrolü sırasında görevlilerin tespiti üzerine vizeniz iptal edilebilir.

Böyle bir sonuçla karşılaşmak istemiyorsanız İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu, İngiltere Aile Ziyareti Vize dilekçe örneği nasıl yazılacağı ve içeriği hakkında daha detaylı bilgi edinmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.