İngiltere Aile Ziyareti Vize Formu İçeriği Nasıldır?

Okunma sayısı: 759
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vize formu, İngiltere’de bulunan birinci dereceden yakın akrabasını ziyaret etmek isteyen kişinin vize başvuru evrakları arasına eklemesi gereken formdur.

Bu formun yazılışı ve içeriği hakkında internette birçok bilgi ve örnek dolaşmaktadır. Ancak İngiltere Aile Ziyareti Vize formu hakkında en doğru bilgiyi İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları alanında uzmanlaşmış firmamız danışmanlarından elde edebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunu uzmanlarımızla yapmaya karar vermiş bireyler, başvuru işlemlerinin başlatılmasıyla uzmanlarımızdan gerekli belgeler listesini temin edebilecektir. Başvuru dosyasında bulunması gereken maddi yeterlilikleri şahsi bilgileri içeren belgelerde eksiklik veya hatanın olmaması oldukça önemlidir.

Gerçeğe uygun evrak ve bilgi sunulması vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilecek önemli bir husustur. İngiltere Aile Ziyareti Vize formu titizlikle ve dikkatle doldurularak, gerekli dilekçe ve davetiyelerin yazımı sonrasında başvuru dosyası teslim hazır hale getirilmiş olacaktır.

Başvuru dosyasının tamamlanmasından sonra başvuru merkezlerinden firmamız uzmanlarınca bireyler adına online randevu alınır. Başvuru sahipleri başvuru dosyasını randevu gün ve saatinde hazır bulunarak başvuru merkezindeki görevlilere teslim eder, biyometrik bilgilerini (göz taraması, parmak izi, fotoğraf) verir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru prosedürleri hususunda detaylı bilgi almak ve İngiltere’ye gideceğiniz turist vizesi türünü belirlemek istiyorsanız İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, sadece başvuru sahibinin değil aynı zamanda İngiltere’de ziyaret edilecek kişinin de inceleneceği, araştırılacağı bir vize türüdür.

Örneğin, sadece başvuran kişinin değil İngiltere’deki akrabanızın da mali durumu, göçmenlik ve/veya kişisel durumu ile ilgili belge ve bilgiler edinilmesi gerekecektir.

Eğer sizin veya İngiltere’deki akrabanızın ya da size sponsor olacak bireyin mali durumu yetersiz ise İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanma ihtimali azalmaktadır.

Başka bir örnek vermek gerekirse, İngiltere Aile Ziyareti Vize formu belgeleriniz arasında bulunmaması başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını engelleme ihtimalini artırmaktadır. Bu durumda vize reddi alabilirsiniz.

İngiltere vize reddi veya İngiltere vizesi başvuru yasağı almak istemiyorsanız 2006’dan beri hizmet veren İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla iletişime geçebilir, başarılı bir başvuru yapabileceğiniz gibi vize sonucunuzun olumlu olma ihtimalini artırabilirsiniz.

Profesyonel destek için ofislerimize gelerek danışmanlarımızla birebir görüşme sağlayabileceğiniz gibi İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile danışmalarımıza ulaşabilir, başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.