İngiltere Aile Ziyareti Vize Ücreti Ne Kadardır?

Okunma sayısı: 787
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru sahibine İngiltere’de süresiz oturum izni olan veya İngiltere vatandaşlığı olan akrabalarını 1 yıl içinde 6 aydan kısa olmak kaydıyla ziyaret hakkı sunan bir vize türüdür.

Başvuru sahibi bu vize ile İngiltere’de bulunan birinci dereceden akrabalarını, aile bireylerini (sadece öz/üvey anne veya baba, öz/üvey/evlatlık çocuklar, kardeşler, nikahlı/nikahsız eş, kayınvalide veya kayınpeder, büyükanne veya büyükbaba, öz/üvey/evlatlık torunlar, eşin kardeşleri veya annesi/babası veya çocukların eşleri) ziyaret edebilmektedir.

Diğer tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ücretleri İngiltere’de mali yılın bitiminde veya dolar kurundaki farklılıklar nedeniyle genellikle değişmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri yapmak istediğiniz ziyaretin amacına göre farklılık göstermektedir. Diğer İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri olumlu sonuç almak istiyorlarsa İngiltere vize uygulamaları ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bulunan prosedürlere uygun bir başvuru yapması gerekmektedir.

Uzmanlarımızdan destek almaya karar veren bireyler vize türünün belirlenmesinden sonra İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ücreti ödenmesiyle profesyonel danışmanlarımızdan vize türünün başvuru şartlarına uygun gerekli belgeler listesi temin edilebilecektir.

Gerekli belgeler tercüme edilip, vize türüne uygun başvuru formunun İngilizce doldurulup, vize dilekçesi, niyet mektubu ve İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davet mektubu yazılmalıdır.

Başvuru dosyasının eksiksiz, başvuru sahibi ile ilgili doğru ve güncel bilgilerle başvuruya hazır hale getirilmesinden sonra eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili süreçler tamamlanır, yine danışmanınızca alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine biyometrik bilgilerle (parmak izleri ve fotoğraf) birlikte verilmesi ile başvuru süreci tamamlanır.

Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak İngiltere Aile Ziyareti Vize ücreti hakkında güncel bilgileri ve İngiltere Aile Ziyareti Vizesi gerekli evraklar listesini elde edebilir, tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.