İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Alanlar Şimdi Ne Yapmalı?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-03 13:26:35

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi alanlar, İngiltere’ye gittikten sonra atılması gereken bazı adımları atması çok önemlidir. Bu prosedürlerin neler olduğunu bu yazımızda bulabilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi alanlar ‘İngiltere vizesi aldım, bundan sonra ne yapmalıyım?’ diye düşünmektedirler. İngiltere makamlarının gerekli gördüğü adımlardan bazıları şunlar olarak açıklanabilir. 

Birincisi, İngiltere’ye vize almış olan kişiler pasaport ve vizeyi kontrol edecek olan göçmenlik görevlisine İniş Kartını (Landing Card) göstermek zorundadır. Bu İniş Kartı, İngiltere’ye seyahatiniz sırasında veya iniş yaptığınızda Ancak Eylül 2017 yılından sonra bu uygulamanın çağın gerisinde kaldığı düşünülerek, İniş kartı (Landing Card) uygulamasına dijital olarak devam edilmesi kararı İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulmuştur. Bu konuda İngiltere makamlarının çalışmaları sürmektedir. Böylece hem güvenlik kontrollerinin hızlanmasına yardımcı olması hem de işlemlerin seri şekilde gerçekleştirilmesi öngörülmüştür.

İkinci olarak İngiltere Aile Ziyareti Vizesi alanlar, İngiltere’ye girişlerinden sonra 7 gün içinde vize türlerine göre polis kaydı yaptırmalıdır. Kişinin polis kaydı yaptırması gerekliliği pasaportunda bir damga veya çıkartma ile belirtilir. Hangi ülke vatandaşlarının polis kaydı yaptırması gerektiği İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Bu kaydın sizin için gerekip gerekmediğine İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın web sayfasından bakabilirsiniz. İngiltere’ye vardıktan sonra 7 gün içinde yerel polis karakoluna kayıt yaptırmayan kişiler suç işlemiş sayılacaklardır. Polis kaydı sırasında doldurulması ve saklanması gereken Polis Kaydı Belgesi verilecektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi alanlar, İngiltere’ye gittikten sonra başka hangi prosedürleri uygulaması gerektiği hakkında detaylı bilgiyi buradan elde edebilecektir. İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, İngiltere vizesi başvurusu yapacak olanlar, İngiltere vizesi başvurusu reddedilen bireyler kafalarını kurcalayan tüm soruların yanıtlarını uzmanlarımızla irtibata geçerek elde edebilecektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden yalnızca biridir. İngiltere’ye ziyaret amacıyla gitmek isteyen bireylerin seyahat amacına göre değişen vize türleri mevcuttur. İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türleri ve başvuru şartları hakkında bilgi için tıklayınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi alanlar için sahip olacakları haklar hususunda örnek vermek gerekirse İngiltere’de en fazla 30 gün eğitim alma hakkı verilebilir. İngiltere’de kısa süreli de olsa eğitim hakkı verilen bu vize türü yerine İngiltere’de uzun süreli eğitim almak isteyen bireyler İngiltere’de eğitim hususunda uzmanlaşmış danışmanlarla iletişime geçerek, eğitim programları, eğitim ücretleri, süreleri gibi birçok konuda bilgi alabilecektir. İngiltere’de yüksek lisans, lisans, doktora, dil kursu, mesleki kurslar gibi alanlarda eğitim almak istiyorsanız profesyonel danışmanlık için tıklayınız.

İngiltere'ye gittikten sonra yapılacaklar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Danışmanlarımız 2006 yılından beri Londra ve Türkiye ofisleriyle İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması ve İngiltere göçmenlik düzenlemeleri konusunda hizmet vermektedir. İngiltere Vizesi hakkında her türlü sorunuz için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi alanlar, İngiltere’de yapılması gereken İniş Kartı almak ve Polis Kaydı doldurmak gibi diğer önemli adımlar için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı iletişim bilgileri aracılığıyla uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

"İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Alanlar Şimdi Ne Yapmalı? " sayfası 470 defa okundu