İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurumun Kabul Edilmesini Nasıl Sağlarım?

Okunma sayısı: 710
Güncellenme Tarihi:

Ziyaret kapsamlı vize başvuru türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurunuzun kabul edilebilmesi için, diğer İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi belirli prosedürleri takip etmeniz önemlidir.

Bu prosedürleri sırasıyla takip ederek istisnasız uygulamanız vize reddi alma ihtimalinizi en aza indirecektir.

İngiltere vizesi başvurularında başvuru prosedürlerinin en başında yapılması gerekenlerden biri, en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaporta sahip olunmasıdır.

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaporta sahip olan kişiler vize başvurusu yapabilmektedir. Pasaportu olmayan kişiler yaşadıkları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapmalıdır.

Pasaport ile ilgili dikkat edilmesi gereken diğer nokta, pasaportun süresinin bitiş tarihi ile başvurmuş olduğu vize süresinin çakışmıyor olmasıdır.

Pasaportunuz vize süresinden daha uzun bir geçerlilik tarihi içermelidir.

İngiltere Vizesi başvurularında mutlaka olması gereken pasaportun çıkarılması ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru prosedürlerinin diğer adımı İngiltere ziyareti vizesi alt kategorilerinden biri olan bu vize türünün başvuru sahibine uygun olup olmadığının belirlenmesidir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi türüne başvuru yapılırken kişinin, bu vize türünün başvuru şartlarının, kalınacak süre sınırın vb. gibi koşulları sağlıyor olup olmadığına bakılmalıdır.

Firmamızın uzmanları bu konuda en güncel ve ayrıntılı bilgiye sahiptir.  

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru prosedürleri takip edilirken pasaport ve vize türünün belirlenmesinden sonra gelen adım gerekli evrakların başvuru dosyasına eksiksiz ve doğru bilgiler ile eklenmesidir.

Gerekli belgelerin eksik veya yanlış olduğu takdirde vize reddi alınması muhtemeldir. Vize reddi alınması ihtimalini ortadan kaldırabilmek için Firmamızın danışmanlarından profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere vize reddi aldıysanız ve vize reddine itiraz kapsamlı başvuru yapmak istiyorsanız danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Gerekli belgelerin tercümeleri yapılması, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru formunun doldurulması ile başvuru dosyanız başvuru için hazır olacaktır.

Başvuru sahibi; vize ücreti/vize harcı ödendikten sonra alınacak olan randevu gün ve saatinde dosyası ile birlikte başvuru merkezinde bulunarak, parmak izi ve resmiyle birlikte başvurusunu yapacaktır.

Başvuru sonucu 2 veya 3 hafta arasında çıkmakta olup, bir miktar ek ücret ödenerek kullanılabilecek öncelikli servisler ile bu süre kısalabilir.

Öncelikli Servis (Priority Visa Service) vize sonucunun 5 gün içinde sonuçlanmasını, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise başvuru sonucunun 24 saat içinde belli olmasını sağlamaktadır.

Firmamız 2006 yılından bu yana İngiltere Vizesi, Vize Reddine İtiraz ve göçmenlik düzenlemeleri konusunda hizmet vermektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgiyi uzman danışmanlarımızdan İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile edinebilir, Londra, İstanbul, Ankara ofislerimizden birini ziyaret ederek profesyonel destek alabilirsiniz.