İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurusu Ret Sebepleri Nelerdir?

Okunma sayısı: 823
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru kabulü için yapılması gereken birçok işlem vardır. Öncelikle aile ziyareti için İngiltere’ye gidecek olan bireyler alanında uzmanlaşmış firmamız danışmanlarıyla başvuru yapmaya karar vermeleriyle başvuru işlemleri uzmanlarımızca başlatılacaktır.

Başvuru ücretinin yatırılmasından sonra yapılması gereken işlemlerin en başında evraklarınızın eksiksiz ve doğru olmasını sağlamak gelir. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru evrakları hazırlanır, başvuru formu doldurulur, dilekçe ve davet mektubu yazılır ve başvuru dosyası eksiksiz bir başvuru yapmaya hazır hale getirilir.

İngiltere vizesi başvuru işlemlerinin tamamlanması için başvuru merkezilerinden randevu alınır. Randevu gün ve saatinde başvuru dosyası teslim edilir, biyometrik bilgiler verilir.

İngiltere Vizesi başvurularınızda yukarıda bahsedilen, uzmanlarımızdan listesini temin edebileceğiniz gerekli belgeler arasında yalan beyan bulunmadığından, evraklarınızın doğru ve kesin bilgiler içerdiğinden emin olmanız başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini artıracaktır. Ancak her vize türünde olduğu gibi bu vize türü başvuruları da olumsuz sonuçlanabilmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru ret sebepleri arasında en önemlisi başvuru evraklarınızda eksik bilgi ve belgenin bulunmasıdır.

Başvuru dosyanızda bulunması gerekli olan belgelerden birinin olmaması veya genel ret sebeplerinin bulunması ‘kesinlikle reddedilecektir’ anlamına gelmez.

İngiltere vizesi başvurusunu değerlendiren vize memurları vize reddi verirken, vize reddi sonucunun haksızlığa sebep olup olmayacağını gözetmekle yükümlüdürler. Ancak başvuru dosyanızda evraklarınızın tamamının bulunması başvuru sonucunun olumlu sonuçlanması ihtimalini yükselten bir etken olacaktır. 

Bir diğer İngiltere Aile Ziyareti ret sebebi sözlü veya yazılı olarak gerçeğe uygun olmayan bilgi verilmesidir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru kabulü, vize memuru ile görüşme sırasında vize memurunun size sorduğu sorularla yakından ilgilidir. Vize memurunun sizden aldığı cevaplarda yalan beyan tespit etmesi, İngiltere’ye farklı amaçlarla gittiğinizi veya orada kalma niyetinizin olduğundan şüphe etmesi halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilecektir.

Sonuç olarak İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru kabulü için atılması gereken bazı önemli adımlar arasında evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması, başvuru sırasında tutum ve davranışlarınızda samimiyet ve iyi niyetin bulunması gerekmekte; vize sahibi olduktan sonra vize türünüzün gerektirdiği şartlar çerçevesinde hareket etmeniz beklenmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurunuzun kabul edilmesini sağlamak için bunlar dışında daha birçok husus bulunmaktadır. İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi başvuru türleri ve İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilmek için tıklayınız.

Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.