İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Davetiye Örneği Nereden Bulunur?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-01 08:54:17

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davetiye örneği, İngiltere Vizesi başvuru sahibinin İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı bulunan birinci dereceden akrabasının yazacağı bireyi başvuru dosyasında bulundurması gereken davetiye örneğidir.

İngiltere vizesi başvurusu, diğer ülkelerin vize verme prosedürlerine göre daha detaylı, uzun ve meşakkatli bir süreçtir. İngiltere vize türleri başvuru sahibinin İngiltere’ye gitme nedenlerine göre çeşitlilik göstermektedir. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere’de birinci dereceden yakın akrabaları (anne/baba, çocuklar, büyükanne/büyükbaba vs.) bulunan kişilerin -1 yıl içinde 6 aydan az olmak kaydıyla- aile bireylerini ziyaret edebilme hakkı verilen vize türüdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin, alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla başvuru işlemlerine başlaması halinde uzmanlarımız İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinden hangisiyle başvuru yapılıyorsa ona uygun gerekli evrak listesini başvuru sahiplerine verebilecektir. Başvuru dosyasında bulunması gereken evraklara örnek olarak şunlar verilebilir;

  • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davetiyesi,
  • finansal bilgiler (maaş bordrosu, tapu belgeleri vb.),
  • kişisel bilgileriniz ile ilgili dokümanlar (sabıka kaydınız, ev adresi, iş adresi vb.),
  • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru formu.

Bu dokümanlar bu kadarla kalmamakta ve başvuru sahibinin finansal ve kişisel durumuna göre değişmektedir. Örneğin kendi maddi durumunun yeterli olmaması halinde başvuru sahipleri sponsor aracılığıyla seyahatini gerçekleştirebilir. Sponsor olacak kişi veya kurumdan sponsorluk yazısı alınması gereklidir. Bu yazıda sponsorluğun neleri kapsadığına dair bilgiler (ulaşım, konaklama vb.), İngiltere’ye giriş çıkış tarihleri, başvuru sahibiyle yakınlık derecesi veya neden sponsor olduğu gibi çeşitli bilgiler yer almalıdır. Başvuru sahibi İngiltere’deki akrabasını ziyarete gidiyorsa İngiltere’deki kişinin davetiye mektubu yazması gereklidir. Başvuru sahibinin hangi tarih aralığında orada bulunacağı, yakınlık derecesi ve seyahat amacına dair çeşitli bilgilerin yer alması gerektiği bu belge hakkında araştırma yapmak isteyen bireyler İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davetiye örneği bulabilmek için internette araştırmalar yapmaktadır. Ancak internette çeşitli forum, sözlük gibi sitelerde güvenilir olamayan bilgiler bulunması sebebiyle İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davetiyesi hakkında detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

“İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davetiye örneği nereden bulunur?”, “İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri nelerdir?”, “İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru prosedürleri nasıldır?” gibi soruları bulunan bireylere danışmanlarımız en güncel ve doğru bilgiyi verebilmektedir.

“İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de eğitim alınabilir mi?” sorusu uzmanlarımıza sıklıkla sorulmaktadır. İngiltere’de bu vize türüyle 30 güne kadar eğitim alınabilmektedir. Ancak İngiltere’de uzun süreli bir eğitim almak istiyorsanız İngiltere yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz. İngiltere’ye eğitime gitmeden önce ve gittikten sonra ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgilendirmeyi yapacak olan eğitim danışmanları ile irtibata geçerek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere'de uzun süreli eğitim almak istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü İngiltere Öğrenci Vizesi'dir. Bu vize de kendi içerisainde çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Bu vize türünün kategorize edilme sebebi, İngiltere'ye gidecek olan kişinin yaşı, ne kadar süre İnglitere'de kalacağı vb. gibi hususların herkes için farklı olmasıdır. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri ve başvuru şartları için tıklayınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ve İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri başvurularınız için bilgi ve danışmanlık alabilmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz. Bu evraklar içerisinde en önemlilerinden biri İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davetiyesi sayılmaktadır. Bu davetiyenin içeriği, yazılışı ve örnekleriyle ilgili birçok bilgi internette bulunmaktadır; fakat bu bilgiler insanları yanıltmakta ve bilgi kirliliğine neden olmaktadır. En doğru ve güncel bilgi için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.  

"İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Davetiye Örneği Nereden Bulunur?" sayfası 587 defa okundu