İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Formu Nasıl Bulabilirim?

Okunma sayısı: 761
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, başarılı bir başvuru yapılarak alındığı takdirde başvuru sahibinin İngiltere’de sürekli oturum izniyle ya da İngiltere vatandaşı olarak yaşayan birinci derece aile bireylerinizi ziyaret edebileceği bir vize türüdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresinin 1 yıl içerisinde toplamda 6 ay veya 6 aydan kısa olması gerekmektedir. Bu süre zarfında ülkeye giriş ve çıkış yapacağınız tarihleri kanıtlayan belgeleri başvuru dosyanıza koymanız gerekmektedir.

Başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar dosyanın niteliğine ve vize türünüze göre değişkenlik göstermektedir. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için gereken diğer evraklar hakkında danışmanlarımızla irtibata geçip uzman danışmanlarımızla başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Uzmanlarımızla başvuru işlemlerine başlamaya karar veren bireylerin vize prosedürlerinin başlatılmasıyla uzmanlarımız kişilere gerekli evraklar listesini temin edecektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru evraklarına örnek olarak; başvuru sahibinin kişisel bilgileri (pasaport bilgileri, kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi vb.), finansal kaynakları (banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, varsa iş yeri bilgileri vb.), seyahat masraflarını kendisi karşılayamayacaksa sponsor olacak kişi veya kurumun sponsorluk yazısı, ziyarete gittiği kişiden davet mektubu vb. verilebilir.

Gerekli evraklar arasında olmazsa olmaz olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru formu uzmanlarımız tarafından başvuru sahibinin yaşam standartlarına ve derlediği evraklara göre İngilizce olarak doldurulur.

Başvuru formu, başvuruya hazır hale getirildikten sonra başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle birlikte görevlilere verilir. Başvuru sonucunu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olmaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru formu, İngiltere Vizesi alırken tüm vize türleri için gerekli bir evraktır. Bu evrakın temel amacı; sizin İngiltere’ye hangi amaçla gittiğiniz, hangi süre zarfında İngiltere’de bulunmak istediğiniz, mali ve kişisel durumunuz vb. gibi hususları öğrenmektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi formu, doldurulması ve İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi alabilmek için tıklayınız.