İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Belgeler İçerisine Neler Eklemeliyim?

Okunma sayısı: 766
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum izniyle bulunan ya da İngiltere vatandaşı olarak yaşayan birinci derece aile bireylerinizi (öz/üvey anne veya baba, çocuklar, kardeşler, kayınvalide/kayınpeder, büyükanne/büyükbaba, öz/üvey/evlatlık torunlar gibi) ziyaret hakkı tanıyan bir vize türüdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresinin 1 yıl içerisinde toplam 6 aydan kısa olmalıdır. Bu tarihi aşmanız diğer vize başvurularınızda veya İngiltere’ye yapmak istediğiniz yeni girişlerde sorun teşkil edebilecektir.

İngiltere vizesi başvurusunu alanında uzmanlaşmış firmamız uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireylere uzmanlarımız hangi evrakların başvuru dosyasında bulunması gerektiğini gösteren vize türüne uygun evrak listesini bireylere verecektir.

Başvuru sahibinin İngiltere’de kalacağı süreyi kanıtlayan belgeleri başvuru dosyasına koyması gerekmektedir. Başvuru dosyasında bulunması gereken evraklar, vize türüne ve dosyanın niteliğine göre değişmektedir. Örnek olarak;

-Şahsi bilgiler (ikametgah belgesi, eğitim bilgileri, çalışıyorsa iş yeri bilgileri vb.)

-Maddi kaynaklara ilişkin bilgiler (maaş bordrosu, emeklilik belgesi, banka hesap bilgileri vs.)

-Sponsor varsa sponsorluk belgesi

-Başvuru formu

-İngiltere’deki akrabanın yazacağı ve imzalayacağı davet mektubu

-Konaklama bilgileri (otel rezervasyonları, evde kalınacak ise adres bilgileri vb.)

-Ulaşım bilgileri (uçak biletleri vb.) verilebilir.

Unutulmamalıdır ki; yukarıdaki belgeler örnek olarak verilmiş olup başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişikliğe uğrayacaktır. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi gerekli belgeler listesinde hangi evrakların olabileceği hususunda bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Başvuru dosyasının başvuruya hazır hale getirilmesi sonrasında uzmanlarımız başvuru sahipleri adına başvuru merkezlerinden randevu alacaktır. Randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyası verilir. Başvuru sonucu yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde belli olacaktır.

Bu vize türüyle İngiltere’ye gidecek olan bireylerin çalışma ve iş tecrübesi edinme amacında olmaması, İngiliz devletinin yardımlarından yararlanılmayacağını bilmesi gereklidir. Aynı zamanda İngiltere Aile Ziyareti

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru formu, başvuru sahibinin İngiltere’deki yakın akrabalarını ziyaretinin amacını, kaç gün kalacağını, ne zaman döneceğini, İngiltere’de bulunan akrabasının yakınlık derecesini, mali durumunu ve seyahatinin detayları üzerine birçok bilgiyi yazacağı formdur. Bu formun başvuru dosyanızda bulunmasının önemi büyüktür.

Başvuru sahibinin bu form ile İngiltere Vizesi alabilme olasılığı artmaktadır. Vize memuru İngiltere Aile Ziyareti Vize formu ile sizin ziyaret niyetinizi, İngiltere’de kalıcı olmayacağınızı veya İngiltere Vizesi ile başka bir şeyi amaçlamadığınızı anlayacaktır.

Başvurmak isteyen kişi İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için gerekli şartları sağladığından emin olduktan sonra uzman danışmanlar ile yapılan görüşmeler sonucunda İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için gerekli belgeleri toplanmaya başlanabilir.

Belgelerinizin eksik olması durumunda İngiltere Konsolosluğu’nda başvurunuzu inceleyen vize memuru başvuru şartlarını sağlamadığınız için vize reddi kararı verilebilmektedir. Bu vize için İngiltere vize reddi sebeplerinden birkaçı şöyledir;

Başvuru evrakları arasında eksik bilgi veya belgenin bulunması,

Yalan beyan içeren belgelerin veya sahte evrakların tespiti,

Kişilerin geçmişte işlediği suçların olması

Başvuru şartlarının sağlanmıyor olması vb.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için diğer evraklar hakkında İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçip uzman danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.