İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Belgeler Listesi Neden Sürekli Değişiyor?

Okunma sayısı: 721
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi birinci dereceden yakın akrabaları İngiltere’de süresiz oturum izniyle bulunan veya İngiltere vatandaşı olan kişilerin 1 yıl içinde 6 aydan az olmak kaydıyla İngiltere’ye ziyaret amacıyla gidebilmesine olanak sağlayan bir ziyaretçi vizesi türüdür.

Bu vize türü başvurusu için gerekli belgeler kişilerin yaşam koşullarına, kişisel ve mali durumlarına göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru dosyasında bulunması gereken belgeler kişilerin öncelikle mali durumlarına göre farklılık göstermekte ve vize memurları başvuru dosyalarında ziyaretin maliyetinin nasıl karşılanacağının kanıtlarını görmesi başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için önemlidir.

Bu belgeleri eksiksiz ve doğru olan bireyler, başvuru sürecinin olumsuz sonuçlanma ihtimalini en aza indirmektedir. Kişinin mali durumu yeterli değilse ve başvuru sahibine ziyaret edeceği aile bireyleri destek olacak ise bu kişilerin de finansal durumlarını yansıtan evrakların başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Seyahat edecek kişinin veya ona finansal destek sağlayacak kişilerin de mali durumlarının makul olması beklenir. 

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapmayı planlayan kişilerin daha önceden bir vize reddi almış olması, göçmenlik geçmişinin İngiliz göçmenlik kanun ve yönetmeliklerine uygun olmaması gibi durumlarda da kişilerin başvuru evraklarına ekleyecekleri belgeler değişmektedir.

Bu değişiklikleri kişiler yardım almadan veya uzman olmayan kişilerin yanlış yönlendirmeleri ile yapmaya çalıştıklarında daha fazla hata yapabiliyorlar.

Başvuru sahibinin vize başvurusunun onaylanma ihtimali, başvuru dosyasına ekleyeceği ve yapacağı açıklamalara göre farklılık gösterir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi belgelerini dosyanıza eksiksiz olarak ekledikten sonra uzmanlarımız başvuru merkezinden sizin adınıza randevu alacaktır.

Randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerinizle birlikte başvuru dosyanızı görevlilere vermeniz başvuru prosedürlerinin son aşamasıdır.

İngiltere İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilecek olan başvurunuzun sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olacaktır.

Firmamız İngiltere Vizesi başvuruları, İngiltere vize türleri, göçmenlik düzenlemeleri ve vize reddi itirazı konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet vermektedir.

Vize başvurusu için gerekli belgeleri doğru tespit etmek ve vize memurunun vize reddi verme ihtimalini en aza indirebilmek için danışmanlarımızla ile telefon aracılığıyla iletişim için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.