İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar Arasında Hangi Belgeler Bulunmalıdır?

Okunma sayısı: 737
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurularında kullanılmak üzere, diğer İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi, hazırlanması gereken dosya içerisinde başvuru sahibi ile ilgili bilgiler bulunması gereklidir.

Başvuru sahibinin ziyaret amacı, ziyaret edeceği kişinin yakınlık derecesi, seyahatini nasıl finanse edeceği, seyahatinin bitiminde İngiltere’yi terk edeceği vb. gibi hususları ispatlayan belgelerin bulunması başvuru sonucunu olumlu etkilemektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi gerekli evraklardan biri; İngiltere’ye aile ziyareti amacıyla gitmek isteyen kişinin, İngiltere’de İngiliz vatandaşı olarak yaşayan veya süresiz oturum izniyle bulunan akrabasının yazacağı davet mektubu’dur.

Davetiyelerin içeriği kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için davetiyenin içeriğinde neler olması gerektiği, vize başvuru işlemleri uzmanlarımızca başlatıldıktan sonra başvuru sahiplerine bildirilmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi davet mektubu dışında bir diğer önemli husus, kişinin bu seyahatini ve seyahat sırasındaki masraflarını nasıl karşılayacağı sorusudur.

Başvuru sahibinin mali kaynaklarına dair belgelerin başvuru dosyasına koyulması vize alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Kişinin maaş bordrosu, varsa üzerine kayıtlı varlıkları, vadeli/vadesiz hesap bilgileri vb. benzeri gibi çok çeşitli evraklar uzmanlarımızca kişinin durumuna göre başvuru dosyası için talep edilebilmektedir.

Başvuru sahibinin otel rezervasyonu, uçak bileti giriş çıkış tarihleri var ise bu bilgiler de başvuru dosyasına eklenmelidir.

Vize memuru, kişinin özel bilgileri, finansal bilgileri ve seyahati ilgilendiren diğer her türlü konuda evrak görmeyi beklemektedir. Bu evrakların neler olduğunu uzmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Elbette her İngiltere vizesi için ve başvuru sahibinin durumuna göre bu gerekli belgeler değişiklik göstermektedir.

Bu bağlamda İngiltere vizesi almak isteyen kişi vize türünü doğru belirleyip ona göre belgelerini hazırlamalıdır.

Başvuru sahibinin, başvurmak istediği vize türünün doğru belirleyebilmek, bu vize türüne başvuru yapabilmek için gerekli belgelerin neler olduğunu ve özel bir durumu varsa bunu başvuru dosyasında hangi belgeleri ekleyerek daha net ifade edebileceğini öğrenmek için profesyonel danışmanlık alması önerilmektedir.

İngiltere’yi ziyaret etmek, İngiltere’de eğitim almak, İngiltere’de çalışmak gibi amaçlarla vize başvurusunda bulunacak olan bireyler firmamız uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

Firmamız İngiltere vizesi danışmanlarımız 2006 yılından beri İngiltere vizesi, İngiltere vizesi reddine itiraz, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi konusunda profesyonel hizmet vermektedir.

Londra, Ankara, İstanbul ofisleri bulunan firmamız, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek vize, göçmenlik ve diğer merak ettiğiniz her konuda detaylı bilgiyi alabilirsiniz.