İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar 2019 Yılı Listesi Nereden Bulunur?

Okunma sayısı: 765
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, diğer Ziyaretçi Vizesi türleri gibi belirli şartları taşıyan kişilerce başvurulabilen bir vize türüdür.

Bu vize türü İngiltere’de süresiz oturum izni bulunan veya İngiliz vatandaşı olan kişilerin aile bireylerinin başvurarak İngiltere’ye ziyaret amacıyla gidebileceği bir vizedir.

Kişiler ancak birinci dereceden akrabalarının ziyaretine gidebilir ve 1 yıl içerisinde ne fazla 6 aylık bir süre içerisinde İngiltere’de bulunma hakkı elde edebilirler.

Bu birinci dereceden akrabalar anne, baba, kardeş, eş, eşin çocukları, büyükanne, büyükbaba vb. gibi kişiler olabilir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için gerekli evraklar bu şartları sağlayan ve vize harcını yatıran kişilere uzmanlarımızca kendilerinin kişisel ve finansal durumlarına göre belirlenerek verilecektir.

Bu evrakların listesi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bunun nedeni her bir insanın mali durumunun veya yaşam şartlarının aynı olmamasıdır.

Örneğin bir kişinin finansal durumu yeterli değilse ona sponsor olacak kişinin bilgilerinin de başvuru dosyasına koyulması gereklidir.

Ancak kişinin finansal durumu yeterli ise kişinin vadeli/vadesiz hesap bilgileri, varsa tapu belgeleri vb. gibi evrakların başvuru dosyasında bulunması gereklidir.

Bu örneklere dayanarak herkesin finansal ve kişisel durumuna göre değişen bu belgelerin listesini elde edebilmek için danışmanlarımızla iletişime geçilmelidir.

İngiltere Aile Ziyaretçi Vizesi gerekli evrakları hazırlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümeleri yapılıp, başvuru merkezinden alınan gün ve saatte başvuru merkezinde olunmalı ve biyometrik bilgiler ile fotoğraf verilmelidir.

Vize başvuru sonucu 2 veya 3 hafta içinde çıkmaktadır. Ancak bu İngiltere konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmektedir.

Başvuru sonucunuz sonuçlandıktan sonra süreç sona ermemektedir. Başvuru sonucunuz olumsuz olduysa başvurunun olumsuz olmasına neden olan eksik belgeler talep edilerek, başvuru reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Başvurunu olumlu sonuçlandıysa İngiltere’deki hak ve yükümlülüklerinizi, kısıtlamalarınızı öğrenmeniz seyahatinizin sağlıklı ve sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.

Bu hak ve kısıtlamalarınızı firmamızın danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyaretçi Vizesi gerekli evraklarının kişiye göre düzenlenecek olan listesini, İngiltere Aile Ziyaretçi Vizesi retlerine itiraz başvuruları ve İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi sahibi olan bireyler İngiltere’de 30 güne kadar eğitim alma hakkına sahip olacaktır. Ancak İngiltere’de uzun süreli dil okulu, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak istiyorsanız detaylı bilgiyi İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlarından elde edebilirsiniz. 

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ücreti hakkında bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizden birini ziyaret ederek profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.