İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Okunma sayısı: 820
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum izniyle bulunan ya da İngiltere vatandaşı olarak yaşayan birinci derece aile bireylerinizi (öz/üvey anne veya baba, çocuklar, kardeşler, kayınvalide/kayınpeder, büyükanne/büyükbaba, öz/üvey/evlatlık torunlar gibi) ziyaret hakkı tanıyan bir vize türüdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ile başvuru sahibi, İngiltere’de 1 yıl içerisinde toplam 6 ay ve 6 aydan kısa olarak ziyaretini gerçekleştirebilir.

Bu tarihin aşılması durumunda kişi öncelikle İngiltere’yi terk etmesi için uyarılıyor, kendi isteği ile çıkması için süre tanınıyor ve son aşama olarak sınır dışı edilme işlemi yapılabiliyor.

Elbette vize süresi birkaç gün geçtiği için hemen sınır dışı edilme durumu bulunmamaktadır. İngiltere’de bulunacağınız süre zarfını kanıtlayan belgeleri (örneğin Davet Mektubu, İngiltere’ye giriş ve çıkış yapacağınız tarihleri vb.) başvuru dosyanıza koymanız ve bu süreye uyarak vizeniz bittiğinde İngiltere’yi terk etmeniz gerekmektedir.

Başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar, dosyanın niteliğine ve vize türünüze göre değişkenlik göstermektedir. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için diğer evraklar hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için tıklayınız.

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi değerlendirilme süresi; uzmanlarımız tarafından edindiğiniz İngiltere Vizesi başvuru evrak listesindeki belgelerin toparlanması, vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması gibi aşamalardan sonra belli olacaktır.

Uzman danışmanlarımızın yönlendirmesiyle tamamlanacak olan başvuru dosyanızı başvuru sahibi olarak İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere   merkezine elden teslim etmeniz gerekmektedir.

Başvuru süreciniz tamamlandıktan ve İngiltere Konsolosluğu dosyanızı değerlendirmeye aldıktan sonra 3 hafta içerisinde İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.

Bu yüzden “İngiltere Aile Ziyareti Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı değişkenlik göstermektedir. Yani başvurunuzun değerlendirilmesi belirtilen zamandan daha uzun olabileceği gibi daha kısa da olabilmektedir.

Başvuru sahiplerinin talepleri doğrultusunda vize başvuru sürecini hızlandırabilecek olan öncelikli servisler bulunmaktadır. Bu servislerden Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) 24 saat içerisinde, Öncelikli Servis (Priority Visa Service) ise başvuruların 5 iş günü içerisinde çıkmasını sağlamaktadır. Öncelikli Servis türleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Firmamız danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.