İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Nedir?

Okunma sayısı: 789
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunu uzmanlarımızla yapmaya karar veren bireylerin başvuru işlemleri uzmanlarımızla başlatılacak olup başvuru sahipleri uzmanlarımızdan gerekli belgeler listesini temin edebilecektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru dosyasında başvuran kişiye ait belirli belgelerin olması beklenmektedir. Bu belgeleri eksiksiz ve doğru olan bireyler, başvuru sürecinin olumsuz sonuçlanma ihtimalini en aza indirebilecektir. Bunlara örnek olarak başvuru sahibinin;

-ikametgah belgesi,

-iş yeri adresi ve iletişim bilgileri,

-eğitim bilgileri,

-maaş bordrosu,

-banka hesap bilgileri,

-sponsor olacak kişi ve kurumun bilgileri ve sponsorluk yazısı,

-vize türüne uygun başvuru formu,

-İngiltere’deki akraba veya arkadaşının davet mektubu,

-otel rezervasyonları, varsa ev adresi bilgileri,

-uçak biletleri vb. verilebilir.

Başvuru sahibinin dosyasında bulunması gereken evraklardan bazıları kişinin şahsi ve mali durumuyla ilgilidir. Başvuru sahibi İngiltere’deki ziyaretini hangi finansal kaynaklarla sürdüreceğini kanıtlayacak belgeleri dosyasına koymalıdır.

Başvuru dosyasının eksiksiz ve titizlikle hazırlanmasından sonra uzmanlarımız başvuru merkezinden randevu alacaktır. Randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerinizle birlikte başvuru dosyanızı görevlilere vermeniz gereklidir.

İngiltere İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilecek olan başvurunuz yaklaşık 15 iş günü içinde sonuçlanabilecektir. Başvuru belgelerinin eksik olması vize memurunun başvuru sahibinin kendisi hakkında ‘gerçekleri sakladığını’ düşünecektir.

Başvuru belgelerinin eksik veya hatalı olması, yalan beyan içeren bilginin tespiti vb. durumlarda vize reddi alma olasılığı artabilecektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi konusunda uzman danışmanlardan yardım alınması vize alınması şansını artıracaktır. Bunun için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye ne için seyahat edecek olursanız olun alanında uzman bireylerden destek alarak vize başvurusu yapmadığınız takdirde her zaman vize reddi ile karşılaşma riskiniz bulunmaktadır.

İngiltere vizesi başvurularında hiçbir zaman garanti olarak vize alımı söz konusu olmamasına rağmen danışmanlık alarak vize başvurusu yapan bireylerin vize alma ihtimali bir hayli artmaktadır. 

İngiltere vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıya sahiptir. Bu sebeple vize reddi hatta vize başvuru yasağı almamak için İngiltere vizesi işlemleri ile ilgili güncel ve doğru bilgileri uzmanlarımızdan öğrenebilir, profesyonel danışmanlık alabilirsiniz. 

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için gerekli belgelerin tam listesini öğrenmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.