İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi Nasıl Alabilirim?

Okunma sayısı: 828
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum izniyle bulunan ya da İngiltere vatandaşı olarak yaşayan birinci derece aile bireylerinizle görüşebilmek için İngiltere’ye ziyaret amaçlı gidebileceğiniz bir vize türüdür.

Bu vize türünde; sadece öz/üvey anne veya baba, çocuklar, kardeşler, kayınvalide/kayınpeder, büyükanne/büyükbaba, torunlar birinci derece akraba kategorisine girmektedir.

İngiltere Vizesi türlerinin hemen hepsi kendi kategorisinde başvuru şartları içermektedir. İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilmek için de belirli koşulların sağlanması gerekmektedir.

Bunlara örnek olarak kişisel ve mali durumunuza ilişkin başvuru sırasında teslim edeceğiniz belirli evraklar verilebilir. Başvuru dosyasında bulunması gereken evraklara/bilgilere örnek olarak şunlar verilebilir;

  • Başvuru sahibinin seyahat geçmişi,
  • Banka hesap bilgileri, varsa tapu belgeleri vb.
  • Sponsor varsa sponsorluk yazısı veya belgesi ve sponsorluğun neleri kapsadığının ifade edilmesi
  • Başvuru sahibinin kişisel bilgileri (ev ve iş adres bilgileri vb.)
  • Başvuru sahibinin İngiltere’deki akrabası hakkında bilgiler ve yakınlık derecesi

Bu belgelere ihtiyaç duyulmasının temel sebebi başvuru sahibinin İngiltere seyahatinin makul maddi koşullar altında olup olmayacağını, başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadığını görebilmektir.

Yukarıdaki bilgiler yalnızca örnek olarak verilmiş olup başvuru sahibinin yaşam standartlarına göre değişebilecektir. Başvuru evrakları ile ilgili detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan elde edebilirsiniz.

Başvuru formunun doldurulması, gerekli dilekçe, niyet mektubu ve davetiye mektubunun yazılmasından sonra başvuru dosyası başvuruya hazır hale gelecektir.

Uzmanlarımız başvuru dosyasının titizlikle tamamlanmasından sonra başvuru merkezlerinden randevu alacak ve başvuru sahipleri de randevu tarihinde hazır bulunarak başvuru dosyasını ve biyometrik bilgilerini teslim edecektir.

Başvuru sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olabilecektir. Öncelikli Servisler başvuru değerlendirilme sürecini kısaltabilen vize harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilen vize başvuru sonucunu hızlandırıcı servislerdir. Başvuru şartları, hangi vize türlerinde kullanılabildikleri vb. hususlarda bilgi alabilmek için tıklayınız.

Görüldüğü üzere İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi başvuru süreci belirli aşamalardan oluşmaktadır.

Bu aşamaları sorunsuz geçebilmek ve İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi alabilme ihtimalini artırmak için İngiltere Vizesi konusunda uzman danışmanlardan yardım almalısınız.

Danışmanlarımız İngiltere vizesi ve göçmenlik düzenlemeleri üzerine 2006’dan beri hizmet vermektedir. İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi başvurusu nasıl yapılır, başvuru için gerekli evraklar nelerdir ve daha fazla sorularınız için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.