İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Evrakları Listesi Nereden Bulurum?

Okunma sayısı: 757
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi 18 yaşından büyükler için İngiltere’de yaz okulu, dil okulu vb. 6 aydan kısa süreli eğitimleri almak isteyen tüm bireylerin başvurabileceği bir vize türüdür.

1 haftadan başlayarak 6 aya kadar sürebilen eğitimlere katılabilirsiniz. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru belgeleri, başvuru kriterlerinin sağlanabilirliğini kanıtlamak için başvuru dosyanıza koyulması gereken evraklardır.

Bu evraklar başvurmak isteyen kişinin mali ve kişisel durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunlara örnek olarak şunları gösterebiliriz.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru belgeleri arasında hazır bulunması gereken en önemli evraklardan biri kişinin mali durumunu gösteren belgelerdir.

Başvuru sahibinin seyahat masraflarını nasıl karşılayacağına dair kanıtlar sunulması gereklidir.

Bu kapsamda kişi kendisinin mali kaynaklarını sağlayacak sponsor kullanabilir. Bunlar aile bireyleri, iş vereni veya (sponsor olması mantıklı ve makul olan) kuruluşlar olabilmektedir.

Başvuru sahibine para verebilir, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi kapsamında gidecekleri eğitim kurumun ücretini ödeyebilirler.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru belgeleri içerisinde bir diğer önemli ve kişiye göre değişiklik gösteren belge kişinin eğitim ve dil bilgisi düzeyidir.

Bu vize türü başvurusunda bulunan kişilerin İngilizce bilme şartı aranmamaktadır.

Ancak İngilizce eğitim almak için gidecek olsa bile, eğitimini ciddiye alarak belirli bir miktar İngilizce öğrenme gayreti içinde olması (kendi imkanlarıyla veya bulunduğu ülkede bir kursa giderek) vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesinde (örneğin randevu sırasında vize memuruna verebileceği cevaplar) olumlu etkisi olacaktır.

Başvuru evraklarının ekleneceği başvuru dosyası eksiksiz hazırlandığı takdirde uzmanlarımızın başvuru merkezlerinden alacağı randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle başvuru dosyanızı vereceksiniz.

Randevu işlemleri başvuru prosedürlerinin son aşaması olup başvuru sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde çıkabilecektir.

Sonuç olarak İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru belgeleri listesi kişinin mali ve kişisel durumuna göre değişebilmektedir.

Yukarıdaki örneklere ek olarak İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru belgeleri listesi hakkında uzman danışmanlardan bilgi almak için firmamız ile işletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de uzun süreli lisans, yüksek lisan gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen herkes profesyonel eğitim danışmanlarına BURADAN ulaşabilirler.

Firmamız İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere vizesi reddine karşı itirazlar, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere göçmenlik düzenlemeleri ve uygulamaları konusunda profesyonel danışmanlarıyla hizmet vermektedir.

Her türlü soru ve görüşleriniz için İngiltere Vizesi ile irtibata geçebilirsiniz.