İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Belgelerin Listesine Nasıl Ulaşırım?

Okunma sayısı: 811
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi nedir?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi 18 yaşından büyükler için 6 aydan az olmak kaydıyla İngiltere’ye yaz okulu, mesleki eğitim vb. gibi eğitimlere katılmak amacıyla giden kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi İngiltere’de en az 1 hafta en fazla 6 aya kadar kalmayı sağlayan çok girişli bir vize türü olmakla birlikte bu vize sahibine İngiltere’de çalışma izni/hakkı vermemektedir.

Her ne sebeple olursa olsun İngiltere’ye bu vize ile giriş yapan kişiler ücret elde edebileceği bir işte çalışamamaktadır.

Ancak herhangi bir karşılığın alınmadığı, kamu yararına dernekler, kurumlar veya vakıflarda gönüllü olarak çalışma imkanı vardır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru evrakları

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olanların öncelikle bu vize türünün şartlarını sağlıyor olması gerekir.

Başvuru dosyasında koyacağı belgeler içerisinde bu şartları sağladığına dair belge ve evrakları da bulunduruyor olmalıdır.

Örneğin kişinin 18 yaşından büyük olduğunu, İngiltere’ye sadece eğitim amacıyla gittiğini, kalacağı yeri, İngiltere’de kalıcı olmayı planlamadığını, yaşadığı ülkedeki ev ve iş yeri adreslerini, varsa tapu belgesi veya banka hesap bilgilerini vb. ispatlayan evraklar dosyasında bulunmalıdır.

Ancak başvuru dosyası içerisinde kişiye göre değişen başka evraklar da bulunabilmektedir. Kişinin finansal durumu yeterli değilse ona sponsor olacak -sponsorluğu mantıklı ve anlamlı olan- kişi ve kurumların bilgileri de buna örnek olarak verilen evraklardan sayılabilir. Bu evraklar içerisinde gerçeğe aykırı beyan veya eksik bilgi/belge bulunması başvuru sonucunu olumsuz etkileyecektir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru evrakları listesinin temin edilmesi

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru evraklarının listesi kişiden kişiye değişmesi, internetteki bilgilerin güncel olmaması ve bu konuda yeterli bilgisi olmayan kişilerden edinilecek bilgilerin kullanılması başvuru dosyasının tamamlanmadan başvuru yapılmasına neden olmaktadır.

Eksik belgelerin başvuru dosyasında bulunması da başvuru değerlendirme sürecinde vize memurunun kişiye bakış açısını etkilemekte ve şüpheli bir durum varmış gibi görünmektedir.

Ancak kişinin evraklarının tam olması başvurusunda samimi ve dürüst olduğunu göstermesi açısından elzemdir.

Bu nedenle, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru evraklarının kişiye uygun listesini profesyonel danışmanlarımızdan edinebilmek için iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Ret Kararı

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi evraklarındaki bilgilerde eksiklik veya gerçeğe aykırı beyanda bulunulması vize reddine sebep olacaktır.

Eğer İngiltere Konsolosluğu vize memurları başvuru dosyanızda yalan beyan içeren bir bilgi ve belgeye rastlarsa vize reddi kararına ek olarak İngiltere’ye 10 yıl giriş yapmama cezası da verebilmektedir.

İngiltere’de uzun süreli eğitim almak isteyen bireyler, eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama olanakları gibi hususlarda bilgi almak için İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı web sitesini inceleyebilirler. 

Böyle bir durumla karşılaşmamanız için veya karşılamanız halinde en az zararla olumsuz sonucu olumluya çevirebilmek için firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi başvuruları ve vize reddi itirazı konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet vermektedir.

Her türlü soru ve görüşleriniz için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.