İngiltere Vizesi Aile Ziyareti Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Okunma sayısı: 855
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi formu, İngiltere’de İngiliz vatandaşı olarak bulunan veya süresiz oturum izni bulunan kişilerin İngiltere'ye ziyarete gitmek isteyen akrabalarının dolduracağı vize başvuru formudur. Bu başvuru formu doldurulmadan önce belirli adımların atılması gereklidir.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça karmaşık ve zor yapıdadır. Bu sebeple İngiltere vizesi başvurularında alanında uzman danışmanlarımızdan destek alınması halinde İngiltere vizesi başvuruları en hızlı şekilde başlatılır ve kişinin İngiltere’ye yapacağı seyahatin amacına göre belirlenen vize başvuru formu doldurulur.

Bu başvuru formu içerisinde yapılacak seyahatin amacı, kimin ziyaret edileceği, ziyaret edilecek olan akrabanın yakınlık derecesi, seyahatin hangi finansal kaynak ile yapılacağı, seyahat masraflarını kendisi karşılamayacak ise sponsor olacak -mantıklı bir bağlantısı bulunan- kişi veya kurumun bilgileri gibi birtakım bilgiler yazılacaktır.

Bu forma ek olarak belirtilen konuları ispatlayan belgeler şahsın başvuru dosyasına koyulacaktır. İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi gerekli evrak listesini uzmanlarımıza danışarak elde edebilirsiniz.

İngiltere’ye yapılacak seyahatin türü ne olursa olsun vize alma süreci oldukça meşakkatli bir yoldur. Bu yolda profesyonel destek alınması başvuracak kişinin daha az para ve zaman harcamasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Başvuru evraklarının, vize formunun, dilekçelerin ve diğer gerekli evrakların başvuru dosyasına eklenmesinden sonra İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden randevu alınacak ve başvuru dosyası teslim edilecek ve biyometrik bilgiler görevlilerce alınacaktır. Başvuru sonucu 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilecektir.

2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması ve İngiltere Vize Retlerine itiraz konularında profesyonel uzman danışmanlarıyla hizmet veren firmamızla ile irtibata geçebilir, Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Retlerine İtiraz başvuruları için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuru formu, başvuru belgeleri listesi ve daha birçok kafanızı karıştıran tüm konularda bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.