İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Başvuru Formu Nasıl Düzenlenir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-01 10:54:07

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu, İngiltere’de 6 ay ve 6 aydan kısa süreli eğitim almak isteyen kişilerin doldurması gereken önemli evraklardan bir tanesidir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere’deki dil okulları, yaz/kış okulları, mesleki eğitimler, hobi veya spor kursları gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken İngiltere vizesi türlerinden biridir.

İngiltere’ye eğitim almak için gidecek olan bireyler İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık alabilecektir. Başvurusunu uzmanlarımızla başlatacak olan bireylere gerekli evraklar listesi temin edilir ve başvuru sahibi buradaki evrakları eksiksiz olarak başvuru dosyasına ekler. Başvuru sahibinin kişisel bilgileri, maddi yeterliliklerini gösteren banka hesap bilgileri, maaş bordrosu gibi çeşitli belgeler, varsa sponsor olan kişi veya kurumun bilgileri, başvuru formu, akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul yazısı vb. olarak başvuruya eklenmesi gereken belgelere örnekler verilebilir. Aynı zamanda Başvuru yapılırken olmazsa olmak olan İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu doldurulurken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Herhangi bir yalan beyanda bulunulması veya eksik ve yanlış bilgi verilmesi durumunda, dosyanızı inceleyen vize memurlarının vize reddi kararı verme ihtimali vardır. Ayrıca İngiltere’ye belirli sürelerde (6 ay, 1-5 yıllık veya 10 yıl) giriş yapma yasağı da verilebilirler. Böyle bir durumla karşılaşmamak için İngiltere vizesi başvuru işlemleri ve gerekli evrakları hakkında detaylı bilgiyi sitemizden elde edebilir, firmamızın uzmanlarıyla başvuru yaparak vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu, İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde belirlenmiş olan başvuru prosedürleri içerisinde önemli aşamalardan biridir. Bu formun içerisine yazılacak bilgilerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz: İngiltere’ye gidiş amacınız, eğitiminizin ne kadar süreceği, vatandaşı olduğunuz ülkedeki varlıklarınız vb. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu içeriği ve nasıl yazıldığına dair detaylı bilgi alabilmek için tıklayınız.

İngiltere’de uzun süreli eğitim almak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türleri ayrı bir kategoride toplanmıştır. Bu vize türü İngiltere Öğrenci Vizesi’dir. Bu vize türüyle ilgili detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen ancak nereden başlayacağını bilmeyen bireylere İngiltere’deki eğitim programları, program ücretleri, süreleri vb. hususlarda detaylı bilgi verebilecek olan İngiltere eğitim danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu’na verilecek olan başvuru dosyanızın içinde bulunması gereken diğer evrakların listesini firmamızın Türkiye’deki ofislerinden birini veya Londra ofisini ziyaret ederek öğrenebilir veya İngiltere Vize başvuruları hakkında tüm sorularınızı İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz.

"İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Başvuru Formu Nasıl Düzenlenir?" sayfası 481 defa okundu