İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Okunma sayısı: 725
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Vizesi başvurularının tamamının kendi içinde belirli şartları olduğu gibi İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilmeniz için bazı ek şartları da taşımanız gerekmektedir.

Bu şartlara örnek olarak şunlar gösterilebilir: 18 yaşının üzerinde olma, seyahatin amacının eğitim olması, seyahat için yeterli mali kaynaklara sahip olma vb.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biri olmasına rağmen İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurularına alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla başlamaya karar veren bireylere uzmanlarımız gerekli evraklar listesini temin edecektir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru sahibinin başvuru amacını olabildiğince net şekilde ifade etmesi ve kanıtlaması başvuru süreci için çok önemlidir. Örneğin, İngiltere’de çalışma amacı taşımıyor olmaları, devlet yardımlarından yararlanmayacak olmaları gibi birtakım konuları kanıtlaması gerekmektedir.

Bunun için gerekli evraklardan bazıları; başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler (vadeli/vadesiz hesap bilgileri, maaş bordrosu, sponsoru varsa sponsorluk yazısı vb.), kişisel durumunu belirten belgeler (ikametgâh bilgileri, eğitim bilgileri, ailesi ile ilgili detaylar vb.) gibi evraklar sayılabilir.

İngiltere’deki konaklamaya dair bilgiler, varsa uçak biletleri, İngiltere’deki akredite olmuş eğitim kurumundan alınan kabul belgesi vb. evraklar da başvuru dosyasında bulunması gereken bilgilere örnek verilebilir.

Başvuru formu doldurulur, dilekçe ve sponsorluk yazıları hazırlanır ve başvuru dosyası başvuruya hazır hale getirilir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Başvuru dosyasında bulunması gereken evrakların neler olması gerektiğini öğrenmek ve vize türleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Başvuru evrakları titizlikle hazırlandıktan sonra başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler görevlilere verilir.

İngiltere İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilen başvurular ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir.

İngiltere’de uzun süreli eğitim almak isteyen bireylerin eğitim süreleri ve yaşlarına göre kategorize edilmiş İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır.

İngiltere’de eğitim almak isteyen kişiler, kafasını kurcalayan tüm soruların yanıtlarını almak için web sitemizi ziyaret edebileceği gibi İngiltere öğrenci vizesi danışmanları ile irtibata geçerek, ofislerini ziyaret ederek eğitim programları, süreleri ve daha birçok hususta bilgi ve danışmanlık alabilecektir.