İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için Kimler Başvurabilir?

Okunma sayısı: 765
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi kapsamında 16 yaşının üzerindeki bireyler İngiltere’deki birçok kursa gidebilmektedir. Bu vize türü başvurusu sırasında atılması gereken birçok adım vardır. Bu adımlardan ilki ve en önemlisi evraklarınızın eksiksiz ve tam olması gerekliliğidir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için gereken belgeleri hazırlamaya başlamadan önce bu vize türünün başvuru sahibi için uygun tür olup olmadığı kesinleştirilmelidir.

Bunun için İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi türlerine başvurularınızda firmamızla çalışmaya karar vermeniz halinde başvuru işlemleriniz en hızlı şekilde başlatılacaktır.

Bu vize türünün başvuru sahibine uygun olduğu kararlaştırıldıktan sonra danışmanlarımız tarafından verilecek olan evrak listesindeki dokümanların tamamı başvuru dosyasına eklenerek başvuru yapılmalıdır.

Vize memurunun ayrıca talep edebileceği belirli evrakların da olabileceği unutulmamalıdır. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için gereken belgelere örnek olarak;

-başvuru sahibinin şahsi bilgileri,

-maaş bordrosu,

-banka hesap bilgileri,

-eğitim, iş yeri bilgileri,

-adli sicil kaydı,

-varsa sponsor olan kişi veya kurumun bilgileri,

-İngiltere’de varsa aile bireyinin veya akrabanın davetiye mektubu,

-dilekçe ve niyet mektupları,

-akredite olmuş eğitim kurumundan alınacak kabul belgesi,

-başvuru formu vb. verilebilir. Bu belgelerin tamamı ve diğer öğrenci vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için başvuru niyetinde olan ancak mali yeterliliği olmayan kişiler sponsor kullanabilmektedir.

Akrabalar, aile bireyleri, kuruluşlar vb. gibi kişilerin başvuru sahibine sponsor olmaları durumunda, başvuru evrakları arasına bu kişilerin veya kuruluşların mali ve kişisel bilgileri eklenmelidir.

Aksi takdirde İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurunuz reddedilme riski taşıyacaktır. Bunun sebebi, İngiltere Vizesi türlerinden hangisi olursa olsun başvuru sahibinin seyahatinin kişiyi maddi ve manevi anlamda zor duruma sokmaması gerekliliğidir.

Maddi olarak yeterli ve makul bir görünümün bulunması vize başvurularının olmazsa olmaz diğer adımlarından biridir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine başvuru yapabilmenin temel şartlarından biri de eğitim görecek kişinin gerçekten eğitim amaçlı geliyor olduğunu kanıtlayan belgelere sahip olmasıdır.

Bu belgelere örnek olarak kişinin daha önceki eğitim aldığı okulların diplomaları vb. verilebilir. Ayrıca kişinin İngiltere’de gideceği eğitim için yeterli altyapı ve bilgiye sahip olması gerekir.

Bunları kanıtlayan belgelerin de İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için hazırlanan dosyanıza koyulması gerekir. Başvuru dosyası titizlikle ve eksiksiz şekilde hazırlanmasından sonra uzmanlarımız başvuru merkezlerinden randevu alacaktır.

Randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerinizi görevlilere vererek başvuru sürecini sonlandıracaksınız.

İngiltere’de uzun süreli eğitim almak isteyen bireyler profesyonel hizmet ve danışmanlığa BURADAN ulaşabilecektir. 

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru kabul şartları ve başvuru dosyası hakkında bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı sitemize tıklayınız.