İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Kimleri Kapsamaktadır?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-03 16:54:08

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi 18 yaş ve üzeri bireylerin İngiltere’ye yaz okulu, meslek eğitimleri, dil okulu vb. gibi eğitimler almak amacıyla giriş yapabilmek için kullanması gereken vize türüdür.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere’de çeşitli eğitimlere katılmak isteyen 18 yaşının üzerinde kişilerin başvurabileceği, 6 aya kadar planlanabilen vize türüdür.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi kapsamında İngilizce bilgisi şartı aranmamaktadır. Dolayısıyla Tier-4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi aksine hiç İngilizce bilmeyenler de bu vizeye başvuru yaparak İngiltere’ye gidebilmektedir. İngilizce bilmeyenlerin yanı sıra biraz İngilizce bilgisine sahip olup bunu geliştirmek isteyenler, IELTS ve TOEFL gibi sınavlara girmeyi düşünenler de başvuru yapabilmektedir; fakat bu eğitimi ciddiye alıp biraz da olsa İngilizce bilgisi ile başvuru yapan kişilerin bu amacındaki ciddiyeti anlaşılacak ve vize sonucuna olumlu etki yapacaktır.

Bu vize türüne başvurmak isteyen kişilerin İngiltere’ye yalnızca eğitim amacıyla gittiğini kanıtlaması gereklidir. Bu kanıtlama için şu belgeler kullanılabilir: kişinin daha önceki eğitim düzeyi, İngiltere’deki eğitimden sonra kendi ülkesinde eğitimine, çalışmasına veya oturumuna devam edeceğini gösteren belgeler, İngiltere’ye gidiş-dönüş uçak biletleri vb. Bu belgeler yalnızca örnek olarak verilmiş olup tüm belgelerin neler olduğunu öğrenebilmek amacıyla İngiltere vizesi uzmanlarımıza danışabilirsiniz. 

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi değerlendirme süresi Öncelikli Servisler kullanılmadığı takdirde diğer İngiltere Vizesi türleri gibi 2 veya 3 hafta olarak söylenebilir. Ancak İngiliz Konsolosluğu'nun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmektedir.

Daha kısa sürede vize sonucu alabilmek için Öncelikli Servisler kullanılabilir. Kullanılabilecek olan Öncelikli Servislerden bir tanesi Öncelikli Servistir (Priority Visa Service). Bu servis vize sonucunuzun 5 gün içerisinde belirlenmesini sağlayacaktır. Bir diğer servis Süper Öncelikli Servistir (Super Priority Visa Service). Bu servis ise başvurunuzun 24 saat içerisinde çıkmasını sağlamaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru belgeleri içerisinde maddi yeterlilikler de bulundurulmalıdır. Seyahatin nasıl finanse edileceği, kişinin durumu yoksa ona sponsor olacak kişi veya kurumların bilgileri, kalınacak ev, yurt veya otel bilgileri vb. evraklar dosyaya eklenmelidir. Bu evraklar başvuru sonucunu en fazla etkileyen evraklar olarak nitelendirilebilir. İngiltere konsolosluğunda görevli vize memurunun, kişinin maddi yeterliliğinin olmaması halinde onu maddi ve manevi sıkıntıya sokacak bir seyahati onaylamadığı daha önceki başvurularda görülmüştür.

İngiltere’ye aile ziyareti, eğitim, tıbbi tedavi vb. gibi amaçlarla yapılan ziyaretlerde kullanılan vizelerin başvuru süreçleri oldukça zor ve karmaşıktır. Başvuru değerlendirme sürecinde, belgelerinizde bir eksiklik veya hata bulunduğunda vize reddi, hatta vize başvuru yasağı alınabilmektedir. Eğer İngiltere Konsolosluğunda görevli vize memurları başvuru dosyasında gerçeğe aykırı bir bilgi veya belge olduğunu tespit ederse vize reddi kararına ek olarak İngiltere’ye 10 yıl giriş yapma yasağı bile verilebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyor ve İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile irtibata geçerek İngiltere'deki eğitim hayatınıza başlamak istiyorsanız TIKLAYINIZ!

Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası vize alımını kolaylaştırmakta ve başvuru sahibine zaman kaybı yaşatmamaktadır. Hem maddi hem manevi zarara uğramak istemiyorsanız titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapmak ve vize alma ihtimalinizi artırmak istiyorsanız profesyonel destek almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi hakkında tüm sorularınız için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.

"İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Kimleri Kapsamaktadır? " sayfası 470 defa okundu